Avatar uživatele
ten který je

Studené nápoje a bolest zubu

Je pití studených nápojů a následná bolest zubu příčinou snížené zubní skloviny?Díky.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? Kerberus, hanulka11, tom004, anonym před 4731 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
hanulka11

To tedy nevím ,ale mě bolel zub po studeném a měla jsem zánět pod zubem i když zubařka tvrdila, že zub je zdravý /nebyl plombovaný/.Až po RTG se ukázalo že tam něco je .

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
tom004

Bývá to nedostatek vitamínů,a,tím odhalené krčky zubů,nebo otevřené zubní kanálky.Nejlepší je navštívit zubaře.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
DDarent

mohla by to být paradontoza

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Terryle

Spíš si myslím, že to je naopak – oslabená sklovina je přecitlivělá a zuby jsou citlivý, nejen na studený, ale i na sladký, kyselý, horký… jak u koho. Mě bolej ze studenýho a a hlavně z kyselýho – dokud jsem neměla lepší pastu a ústní vodu, nemohla jsem občas po větším flámu a litru vína další den kousat. A absolutně nesnáším želatinový medvídky, ačkoli jiný sladký zubům nevadí – po želatině to je bolest, jako by mi do těch zubů něco vrtalo. Přitom jsou všecky spravený a podle zubařky tam nic není. Jen ta oslabená sklovina. Na přecitlivělost a tedy i na bolest trošku pomáhaj speciální pasty – Elmex nebo Sensodyne, a fajn je Elmex gel. Ten mi pomoh asi nejvíc…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek