ten který je

Studené nápoje a bolest zubu

Je pití studených nápojů a následná bolest zubu příčinou snížené zubní skloviny?Díky.

Nejlepší odpověď
hanulka11

To tedy nevím ,ale mě bolel zub po studeném a měla jsem zánět pod zubem i když zubařka tvrdila, že zub je zdravý /nebyl plombovaný/.Až po RTG se ukázalo že tam něco je .

Další odpovědi
tom004

Bývá to nedostatek vitamínů,a,tím odhalené krčky zubů,nebo otevřené zubní kanálky.Nejlepší je navštívit zubaře.

DDarent

mohla by to být paradontoza

Terryle

Spíš si myslím, že to je naopak – oslabená sklovina je přecitlivělá a zuby jsou citlivý, nejen na studený, ale i na sladký, kyselý, horký… jak u koho. Mě bolej ze studenýho a a hlavně z kyselýho – dokud jsem neměla lepší pastu a ústní vodu, nemohla jsem občas po větším flámu a litru vína další den kousat. A absolutně nesnáším želatinový medvídky, ačkoli jiný sladký zubům nevadí – po želatině to je bolest, jako by mi do těch zubů něco vrtalo. Přitom jsou všecky spravený a podle zubařky tam nic není. Jen ta oslabená sklovina. Na přecitlivělost a tedy i na bolest trošku pomáhaj speciální pasty – Elmex nebo Sensodyne, a fajn je Elmex gel. Ten mi pomoh asi nejvíc…