Avatar uživatele
Miroslavst

Návštěva minulosti

Když bych odcestoval do minulosti a tam bych něco provedl, zvrátí se tím celý sled událostí v současnosti. To bych tedy nesměl do ničeho zasáhnout?
Pokud bych třeba zabránil tomu, aby se setkali moje matka s otcem, nemohl bych se přeci narodit. A pokud bych se nenarodil, jak bych mohl zabránit v minulosti tomu, aby se potkali?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? magicm18, vagra před 4287 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
quentos

Narážíte zcela logicky na naprosto prinicipiálně chybné lineární pojetí času, které si člověk vymyslel a které se skutečnému fungování času nepodobá ani vzdáleně. My see ovšem na víc nezmůžeme, neboť skutečné fungování času je příliš složití na to, aby ho obyčejný lidský rozum pochopil. Není lineární, nýbrž funguje na principu vrstvení jednotlivých okamžiků na sebe; těžko se to obléká do slov, podrobněji to popisuje trilogie "Hovory s Bohem I-III" Neala D. Walsche.
Doplňuji:
principiálně ... složité ... to jsem prostě já a mé příšerné psaní na PC

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
vagra

Můj názor na velmi zajímavou otázku.
Minulost se změnit nedá.Pravda o minulosti/nevím čím to je/si vždy najde cestu,jak se ukázat.Můžeme ji překrucovat, zamlčovat, zatajovat apd.,pak už to ovšem není pravda o minulosti,tedy ani minulost.Takové pokusy už tady byly,jsou a budou.Ale minulost/skutečná/se tím nemění.
Takže ovlivnit minulost tím,že bych do ní cestoval a tam se ji pokusil změnit,bez následků pro současnost,nejde.
Jinak tuto teoretickou otázku,beru jako velice zajímavou.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mojitek

Ja myslim,ze pokud bude clovek schopen chapat pouhe tri rozmery s jeho 10-12% vyuzitelnosti mozku,tak tato otazku casu zustane neobjasnena a budeme se jen a jen domnivat...

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Věda