paul1

Našli jste už něco dobrého na době COVID-19?

Něco, co Vás potěšilo? Říká se, že všechno zlé je na něco dobré. A naopak 🙂. Já zatím např. vysílání
ČT 3. Krásné písně a zábavní pořady z mého mládí.

Nejlepší odpověď
da ny

Samozřejmě, je to jak píšete.
Lidé v parku jsou i přes roušku hovornější (vždy, když jdu s chlupatým
Sheltie, merle „vnoučkem“), než bývali. Prodavačky jsou milé (končí jim pracovní doba o 1 – 2 h dříve), nejsou znavené, v 16 h prchají domů. Rodina se tmelí.
Zeťáka, který pracuje z domova, nyní vídám 2× týdně, dcera je na MD (nehádají se,
panuje klid pohoda, není unavená ani stržená jako budík ;)).
V TV jsou prima staré pořady a filmy (mám i jako kulisu), přibyly nové, pro
ženy a kutily i kuchtíky. Ano, na ČT3 objevuji „poklady“ v podobě vzpomínek
na dětství a mládí (Hovory H, J. Werich, Šimek+Grossmann, hry, filmy operety atd.). Pouštím si oblíbené a zapomenuté písničky. Častěji doma zapínám i rádio.
Více vařím a peču, což mne baví. Zkouším nové recepty.
V práci (HPP na 4h, kolektiv, 10 lidí) je více legrace, menší „šrumec“.
Častěji chodím na procházky, sedím u NTB, internetu (čtu, hledám, poslouchám).
Mám přerovnaný, vytříděný obsah skříní, též ve sklepě. Sem tam nějaká milá návštěva, atd. atp.
Mrzí mne, že den nemá alespoň 30h :D.

Další odpovědi
Kepler

Dostanu rouškovné. To mi dost pomůže.

quentos

Hodně jsem si odpočinul. Ušetřil jsem za některé zrušené akce. A paradoxně jsem měl víc práce než obvykle (a přesto to o tom odpočinutí platí).

cukrar

Ušetřil jsem desítky tisíc korun, vytřídil a uklidil dokumenty, představěl ližnici. Dokumenty v televizi.

Drap

Určitě, celou řadu drobností. Na mnoha místech je volno, i děti se někam uklidili. Celkově je venku větší klid. I většina lidí se zřejmě navzájem chová lépe k ostatním. Nikam nespěchám, když se m nechce vstávat bez výčitek si pospím. Pomalu dodělávám nějaké staré resty.

Ametyst

Líbí se mi, ze je ve vlacích, na nádražích i v nákupních centrech na wc tekoucí voda, dokonce i teplá. Nikdy nechybí toaletní papír, ručníky a mýdlo.

zjentek

Všiml jsem si, že někteří jednotlivci se navzdory své povaze začínají zabývat otázkou, proč doposud tolik konzumovali. A tak přicházejí na dvě fakta – za á, že konzumovali nadmíru a za bé zjišťují, že často konzumují i takový konzum, který k hodnotnému životu vůbec nepotřebují a paradoxně objevují, že jim v pěkném životě vlastně brání. A to kovidu přičíst jako velmi, ale velmi pozitivní vedlejší produkt jeho účinku. Dále pak připomeňme čisto, které je také produktem řádění Covid – 19. Vzpomeňme na vyčištění oblohy na jaře z důvodu pozastavených letů TÉMĚŘ VŠECH letadel. Do Evropě se skrze toho dokonce vrátily srážky v letních měsících a upravilo se zde široké spektrum klimatu. Možná, že když vydržíme nadále nelétat i na podzim, zbavíme se srážek v zimě a vrátí se sníh… kdo ví? Nikdo. Jen někteří cítí… (;

Ad Cukrar: a k čemu je tazateli tvá odpověď ASI TAK dobrá, co? Já si myslím, že otázka byla položena NESOBECKY a očekávala i podobné odpovědi. Ale přít se nebudu.

Hufnágl

I já se rád dívám na ČT3, udělal jsem několik věcí v domácnosti a jako důchodce mám spousta času na své koníčky.
Kepler 👍
I já jsem rád, že dostanu 5 tisíc… a představ si, že jsem na novinky.cz četl diskuzi, kde mimo jiné odpovídal nějaký duševní mrzák* z Trutnova👎, že peníze nechce/nepotřebuje. Chápeš takové lidi?

  • ID 1°.

aliendrone

Mraky věcí, např. zmizelo z Prahy spousta aut. Cizinci se vrátili dočasně domů, když není práce, taktéž mraky přespolních a hnedle se parkuje TROŠIČKU lépe. Ne o moc, ale znát to je. ;) :)

Michálek1245

Určitě. Hned jak to začalo, tak jsem nakoupil na https://www.me­diskont.cz/an­tigenni-testy-z-nosu/ antigenní testy z nosu a asi po měsíci to chytil. To bylo ještě v době, kdy byla fakt dlouhá a přísná karanténa včetně izolace okolí. Takže jsme zůstali všichni doma a relativně bez nějakého těžkého průběhu (ztrátu čichu nehodnotím, ta byla u každého jiná a dá se s tím žít). No a pěkně jsme se sblížili a já jsem navíc udělal spoustu práce na zahradě. Takže to jsou určitě pozitiva. 😉

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Emefej

Hufnágl > já jsem starobní penzista a ten úplatek také nechci. Až mi to pošlou, dám to jako sponzorský dar psímu útulku. Mě jako důchodci žádné náklady s kovidem nevznikly, tak si to můžu dovolit.

zjentek

Hufnágl, třeba to byl pan podnikatel… celý jeho a i tvůj barvitý popis by tomu nasvědčovaly! (;

Hufnágl

zjentek
Třeba podoba čistě náhodná 🤣👍👏

annas

Hufnágl,

náhoda neexistuje.

Hufnágl

🍍 já píšu o podobnosti!🤣