Nárok na byt

Dobrý den,
syn má hlášen trvalý pobyt u babičky.Vzniká mu nárok na byt v případě, že by babička odešla bydlet jinam?

Odpovědi
standa

V otázce nejsou dostatečně popsaná fakta, ale pokusím se odpovědět:

  1. trvalé bydliště nezakládá žádný právní nárok na byt
  2. pokud babička bydlí v nájemním bytě (např. města), tak by město muselo souhlasit s tím, že syn bude uveden v nájemní smlouvě jako spolunájemce…, pokud v nájemní smlouvě uveden není, tak zde vlastně bydlí ´na černo´ a určitě nebude mít nárok na právo nájmu k bytu po babičce
  3. teoreticky by k právu k nájmu bytu syn mohl přijít až po smrti babičky, pokud by se prokázalo, že v době před její smrtí a v den smrti se o babičku staral a zde bydlel