Cougar

Máte zkušenosti s nalitím anhydritové podlahy na polystyren? Nebude praskat kvůli drobným nerovnostem na podkladu?

Dobrý den, v sobotu mně přijdou řemeslníci nalít anhydritovou podlahu, podlaha se bude zvyšovat o 9 cm z původní, z toho je 6,5cm polystyren a igelit na něm, anhydritu tam bude 2,5 cm, no a vzhledem k tomu, že jsem po tom polystyrenu prošel a zjistil, že někde úplně přesně nesedí kvůli drobným nerovnostem na podkladním betonu, tam mám obavy, že ta vrstvička to dostatečně nepřimáčkne a v závěru kde bude jen třeba linoleum a na tom třeba židle, tak to bude praskat, nebo se to vyloženě propadne, nemám s tím žádné zkušenosti a na otázku položenou těm řemeslníkům, zdali se tam nemá dát nějaká slabá kari sít´nebo tak něco, tak prý né, že je to takhle obvyklé a nejsou s tím žádné potíže. Někdo kdo s tím máte zkušenosti, myslíte, že je to správně? Jde o to, abych se nedostal do pasti a po položení finálních podlah nemusel vše vymlátit pryč. Předem velice děkuji za názor. S pozdravem O.R.

Nejlepší odpověď
mosoj

Podle mě , položení podlahy na obyčejný polystyren je sázka do loterie. Používá se extrudovaný polystyren.

Další odpovědi
gecco

Je pravdou, že do anhydridu se kari síť nepoužívá – má vetší odolnost vůči tahu (než beton) a nehrozí u něj smršťování při zrání (vysychání)…
😉
Ale – 25 mm mi připadá jako příliš tenká vrstva – pro jaké statické zatížení je to projektováno?

mzm

Mě nalívali anhydrit přes trubky podlahového topení. Taky na polystyren. Pod polystyrenem jsem srovnával perlitem. Ale nalívali toho 3cm nad trubky topení, v místnosti, kde jsem říkal, že bude piáno, přidali ještě 2cm. Takže std jsem měl 5–5,5cm k piánu 7cm. 2,5 se mi zdá jako dost málo – možná jako srovnání na pevnější podlahu ok, ale na polystyren? Taky je otázka, co na té podlaze ještě bude – třeba dlaždičky by to mohly ještě dost zpevnit a rozložit tlaky.

Jinak viz gecco. Možná odolnější anhydrit s nějakým extra plnivem (vlákna?) by to snést mohl.

Zase třeba podle http://www.an­hydritovepodla­hy.eu/minimal­ni-tloustka-anhydritu – je to málo…

zjentek

K těmto účelům se prodává speciální, tepelně izolační polystyren. Samozřejmostí je, že je extrudovaný a neměl by být hrubší, než samotná vrstla litých směsí. Tento PS se na původní podlahu lepí a pokud ta je neporézní, musí se před lepením ošetřit penetrací s pískem. Následně se PS k podlaze přišroubuje. Klasická tabule PS, jako je cca 120×60cm, se vrtá pěti vruty- v rohách a uprostřed. Tabule PS se „ve spojích“ zafixují, nejlépe armovací páskou, která má i tu funkci, že nepropustí tekutinu. Na takto připravený povrch se lije libovolný anhydrit. Rozdíl mezi výše uvedeným způsobem přípravy před „litím“ a tvým plánem je, že při postupu mou verzí ti anhydrit při schnutí ten podklad „neurve“.
Ovšem nalít 2,5cm anhdr. vrstvu na 6cm tlustý PS, to snad doporučí jen firma či projektantské studio v čele s pakem se smyslem pro černý humor, anebo škodolibý konstruktér ;).. Že ti to pruží je samozřejmě úplně špatně, ale mnohem podstatnější je nesmysl celého toho provedení. Něco podobného by možná bylo vhodné do holčičího zahradního domečku pro panenky, ale ty na tom chceš sedět na židli, což dost dobře nepůjde bez toho, aby ti jedna z noh sedátka časem nezajela hluboko do polystyrenu. Vždyť pokud máš přes sto kilo, zanedlouho budeš mít v podlaze dolíky po patách a následně se ti anhydrit vydrolí a lino nejspíš protrhá a je to v celé v řiti. Dej si tam i podlahový vytápění, ať škoda stojí zato! Teď vážně, než se do toho projektu pustíš, zkus se projít naboso po šestce PS, pak na to po sobě mrkni, představ si na tom 3cm ztvrdlý sypký ghmoty a pokud jsi muž, věk nad 25let, mozoly nejen na mozku, zbytek ti už dojde samo.
Jo a co tam dělá ten igelit? Ten je tam dobrej k čemu? Spáry mezi dílci PS a vzniklé spáry a nerovnosti u stěn podlahy se řeší speciální páskou k těmto účelům vyvinutou a ne igelitem! To je, jako bys použil igelit místo armovací pásky na sádrokarton. Výsledné stěny by se pak vcelku hodily k tvé podlaze ;)
Ty řemeslníky pošli pryč, anebo na odpovědi.cz. Vezmi si nějaké levnější! Zjentek.

Drap

Nemělo by to nic udělat. Pro jistotu a klid v duši, můžeš kývající se polystyrenové desky podmáznout stavebním lepidlem.

zjentek

Takže znova- pěnový PS 6,5cm bez fixace, igelit a 2,5cm anhydrit. Máš v plánu to tímto postupem provádět i v koupelně? Kolik max. otáček má pračka? Víc než 1.500? Přenesené vibrace do polystyrenu ti v relativně krátkém čase krásně vydrolí tu litou směs, i kdybys použil nějakou tu kouzelnou, cca 800kč/pytlík ;)