uča

jak dlouho schne betonová podlaha

jak dlouho vysychá betonová podlaha z klasického betonu a jak dlouho anhydritová to jak podpořit schnutí jsem si načetla ,ale nikde není informace o délce vysychání to je za jak dlouho můžu položit třeba dřevěnou podlahu

Nejlepší odpověď
Drap

Beton má dobu zrání 28 dní. Na položení dřevěné podlahy bych tu dobu raději pokud možno dodržel. Anhydrit nevím přesně ale myslím cca 12 dní

Další odpovědi
terry

Záleží na tloušťce vrstvy, ještě více na teplotě. Je tam průvan? Je to venku nebo doma?

cukrar

uča se ptá na vysychání vlhkostí, nikoliv na pevnost..

Anhydrid má více vody, proto vysychá déle. Nejde stanovit, že toto vyschne (sníží se vlhkost na požadovanou hodnotu) . Prot se vlhkost měří. je to podle tloušťky směsi a množsví vody, teploty a větrání…

Doplňuji:
beton má po 5 dnech 80% pevnost..

již druhý den lze po betoně chodit, za tři dny dávat dlažbu, ale dřevěnou podlahu jedině až odejde vlhkost…(odpaří se potřebná voda za 28 dní?)

Protiva

To je nádhera, jak se dá pochopit tato otázka.
Drap ji pochopil podle svého a dobře.
terry otázku vzala doslova a představila si vodou politý kus betonu.

beton = cement + písek + voda
voda tam zůstane a je součásti betonu. Proto beton zraje.

Honzyn14

Doporučil bych nechat celý proces pokládání betonové podlahy i následné schválení na odbornících, také jsem to dříve dělal sám a nedopadlo to dobře. Z vlastní zkušenosti mohu doporučit například firmu https://www.urbanek-bp.cz/ , která to dělá kvalitně a za rozumnou cenu.