StandaSan

Nakupujete lokální potraviny?

Zajímalo by mě, kolik lidí se snaží nakupovat lokální potraviny, případně bio potraviny, a kde je kupujete. Zrovna jsem si pročítal tenhle článek – http://zpravy­extra.cz/zaji­mavosti/ceske-ekologicke-zemedelstvi-roste-zpravyextra/29731 – a dost mě to zaujalo. Zatím jsem ten původ nijak neřešil, ale když nad tím tak přemýšlím, rád bych s tím taky začal. :)

Nejlepší odpověď
annas

Na farmářské trhy nechodím.. Jinak v našem městě jsou některé prodejny, kde se prodáváají potraviny z okolí.

V zelenině nabízejí plodiny od soukromníků z okolí včetně jablek a brambor, samozřejmě kromě exotického ovoce a některých dalších druhů, které se u nás nepěstují, chleba a housky kupuji v místní pekárně, maso od soukromníika., vajíčka od známé. Mouku někdy ve mlýně. Jo – ještě ryby jednou týdně se prodávají z nedaléého rybářstřví.
To je asi tak vše. .

Takže lokální potraviny nakupuji, občas i včetně piva a minerální vody.

Další odpovědi
Kepler

Ono se někdy zjišťuje dost těžko odkud potravina pochází. Ale když si koupím chleba z jedné malé místní pekárny, vím že si kupuju dobrý chleba. Nebo kupuju kuřata z místního malochovu. Nejen že jsou o hodně levnější, než ty ze superhyper, ale chutnají opravdu jako kuřata od babičky ze dvorku. Prostě úplně jiná liga.

Mc Merkurion

… většina farmářských trhů je jen velkej humbuk a biopotraviny? … měl by jsi někdy vidět, jak se pěstují ony bio potraviny https://youtu­.be/uQ1TA-N3jEU?t=1h25m53s …

Radius

Chodím občas v pátek odpoledne a v sobotu dopoledne na náměstí u nás ve městě, když jsou tam „Farmářské trhy“ a vždy něco koupím, např. med nebo výborné uzené sýry, šunku, mošty…atd.

Dále sem jezdí každý čtvrtek odpoledne mlekozfarmy, a vždy si koupíme mléko, sýry, máslo a tvaroh a dále mošt, před chvíli jsem to měl k večeři, bylo to čerstvé (dnes dovezené – je čtvrtek).

Zdroj: http://www.mle­kozfarmy.cz

aliendrone

Jo, když na ně narazím. Ale je to těžké, jednak nemám čas lítat někde po farmaakcích, druhak je třeba mít ověřeného prodejce – takových BIO/EKOshitovek z Polska „zaručeně domácích“ se tu prodává, škoda mluvit. :(

independent

Kupte si český hamburgr v Mc Donaldu.
Co tam bude napsáno?

  • České hovězí pochází z Polska nebo z Litvy.