Nájemník chce odejít z bytu 1 měsíc před koncem smlouvy. Nedal písemnou výpověď a již nestihne dodržet 2měsíční lhůtu.

Mohu po nem zadat zaplaceni najemneho za 1 mesic ktery zbyva do konce doby urcite?

Nejlepší odpověď
standa

ANO, můžete !

Pokud máte uzavřenu smlouvu na dobu URČITOU a nájemce byt opustil*) před uplynutím této doby, tak máte nesporné právo požadovat sjednané nájemné za celou dobu platnosti smlouvy, která JE STÁLE PLATNÁ, a to i za dobu, kdy už nájemce v bytě nebydlí.

*) a je jedno z jakého důvodu byt opustil, podstatné je, že tak učinil v ROZPORU s nájemní smlouvou, např. nesnažil se dohodnout…, nebo neuplatnil výpověď…, nebo neuplynula celá výpovědní doba atd.

DOPORUČUJI nájemce písemně vyzvat k úhradě dlužné částky. Další postup zvolte až podle toho jaká bude jeho ´vůle´ či ´ochota´ jednat…

Další odpovědi
skorcovaz

Ne, to nemůžete.. Pokud máte ve smlouvě uvedeno, že je nutné podat výpověď písemně a 2 měsíce předem a nájemník to neudělal, můžete ho dát k soudu za porušení podmínek smlouvy.. Pak si můžete nárokovat kompenzaci za agendu s tímto spojenou (podávání inzerátu, prohlídky potencionálních zájemců, shánění realitky a pod.) a třeba i tu „ušlou mzdu“ – nájem za měsíc navíc..

quentos

nemáte na mysli podnájemníka? Nájemník si může odejít kdy chce kam chce ;{)>