autacek

Na kterou technickou, či jinou novinku minulých let, si dnes již ani nevzpomenete?

Buď že zevšedněla, byla něčím nahrazena, či úplně vymizela.

Nejlepší odpověď
annas

Když bylo něco něčím nahrazené, tak si přece musím vzpomnět, co to bylo dřív. Jinak jsem mnoho zapomněla.

Nemyslím na to, ale různé retro pořady či novinky atd. vyvolají v paměti představu, co bylo něčím novým nahrazené, nebo zaniklo
Když odpovídám, tak znamená, že jsem nezapomněla.

Třeba diktafony, první magnetofony, kopírky, účtovací stroje, jiný typ nábytku, nádobí, hračky, hodiny, osobní automobily, hodiny, televize atd. Nepřemýšlím, ale teď jste vyvolal vzpomínky na to, co bylo a je to jinak.

Přece přítomnost ani budoucnost nejsou bez minulosti. Vše je cesta vpřed, takže pokud myslím, těžko mohu zapomenout, co bylo, když mně to někdo připomněl, i když nesrovnávám běžně, že už to zde bylo, ale jinak. Je to tak, vzniklo něco nového, modernějšího,.

Další odpovědi
led

Prepáčte, ale neviem si spomenúť…
Aha, spomenula som si, najúžasnejší vynález všetkých čias: pästný klin https://sk.wi­kipedia.org/wi­ki/P%C3%A4stn%C3%BD_klin
Kde sú tie časy, keď som ním čistila kožu, delila mäso, robila rôzne domáce práce…

ivzez

Na tuto otázku nemůže nikdo dost dobře odpovědět.
Jak zjistit, na co jsem zapomněla, když jsem na to zapomněla?

Možná by pomohlo otázku formulovat jinak…

michalds

Tamagoči

Kepler

Na všechny, na které si nemůžu vzpomenout.

Altair-AC

Nevzpomenu si na všechny technické či jiné novinky,které jsem zapomněl.

jáára

Hele, Walkman na kazety, MiniDISK, a teď CD a DVD. Na CD a DVD nemám mechaniku tak 5–6 let. nechybí. než bych našel to hledané DVD, 5× si ho stáhnu. Takže tak.

mzm

Dotykové přepínání programů na televizi… :)