Jack 12323

Na kolik vyjde rekonstrukce rodinného domu o rozloze 80 m2 (el., topení, střecha, okna, podlahy, fasáda, stropy…)?

Chceme rekonstruovat rodinný dům o rozloze cca 130m2
Dům je starý 80 let, chceme předělat elektřinu, topení(tepelné čerpadlo) , střechu, okna, nové podlahy, chodníky na dvoře, fasádu, stropy, pudu na tři pokoje, záchod atd. Dům je ve velice špatném stavu, kolik by to mohlo podle vás stát? Chceme proste kompletní rekonstrukci

Nejlepší odpověď
Drap

Nelze takto spočítat. Počítej cca 2 – 8 milionů

Další odpovědi
Kelt

Nech si provést odhad od firmy, Ta si počítá práci, ale sežene levně materiál. A kompletní změna rozvodů, elektřiny, kanalizace, malba a pod a nezapomeň na stavební úpravy. A levně a za pár let můžeš znovu od začátku, nebo 10 x tolik a s delší životností. A co to zbourat a nechat si postavit dům na klíč na tom pozemku. I to je možnost.

hapiky

A nezapomněl jsi na odvodnění, popřípadě na izolaci zdiva? Vlhké zdi nejsou jen o omítce. Kamenné základy jdou jen odvodnit a odizolovat zdivo zvenku. Stavbaři říkají, že i když provedete kvalitní rekonstrukci, stále máte starou chalupu. Vyplatí se to jen tehdy, když jste šikovný a některé věci si uděláte sám, nebo s pomoci známých či příbuzných.
To odvodnění udělejte jako první. Doporučuji podlahové topení, kdo ho nemá neuvěří.(Mimo jiné, z tepelného čerpadla stačí na podlahové topení 25–30stupňů, což hodně prodlouží životnost čerpadla), neboť na radiátory je potřeba teplota mnohem vyšší, a to znamená v zimě téměř neustálý chod. Ve spojení se střešními solárkami je to neuvěřitelná úspora.

marcelus

Zajímá mě, jestli je plechová střešní krytina opravdu tak výhodná, pokud hovoříme o poměru cena/kvalita? A hlavně, jak je to s životností. Jedná se o ty moderní plechové krytiny, ne klasický vlnitý plech..
https://www.y­anesystems.cz/pro­duct-category/plechove-stresni-krytiny/

Michálek1245

Padla tady otázka na plechovou střešní krytinu. Já v tom teda nevidím moc benefitů, pokud tomu domu nechcete říkat montovaná hala a dokonce i tam se dneska dávají už tak trochu jiné technologie. Za mě je to hrozně tepelně neprůchodné řešení. Na druhou stranu ale rozumím, že pro někoho, pro koho hraje roli cena, tak je to asi schůdné.

Jana5678

Dobrý den, když jsem se rozhodla pro kompletní rekonstrukci domu, byla jsem si vědoma, že to bude finančně náročné. Vzhledem k tomu, že jsem chtěla výměnu oken, dveří, rozvodů elektřiny, topení, střechu, podlahy, fasádu atd. Vybrala jsem firmu, která nabízí kompletní rekonstrukce. Nejsem schopna vám říct přesnou částku, ale brzo bude můj dům celý nový. Přeji vám hodně štěstí.

mimamocz

Příspěvek smazán administrátorem.

lindicka4478

Můj chlap za mnou přišel minulý týden a říká. Hádej, co se nám v práci stalo. Já už se samozřejmě strachovala, že se někdo zranil nebo ještě horší věci. A on začal šťastně pobíhat po domečku a říká, že dostali speciální prémii za coronu – psychická újma že budeme mít peníze na to, abychom si od https://www.jis.cz mohli koupit nové dveře a okna!!!!

led

dobrá rada,
najprv si preverte firmu ktorá zhodnocuje náklady
Nízka cena môže znamenať aj zníženie kvality, nemá význam šetriť na nákladoch na úkor kvality
Snažte sa dosiahnúť, aby na rekonštrukciu boli použité nezastaralé normy, radšej priplatiť, než vyhorieť.

Zo skúsenosti: videla som stavbu múrov domu odborníkmi za nízku cenu a mala som pocit, že pozerám zboku na nórske pobrežie (samé fjordy). Prirodzene, že okamžite skončili a nastúpilití „stavbári Baalbeku s rovnými múrami, kde do medzier ani žiletku nestrčíte“ za vyššiu cenu.

marcelus

Taky jste se nemohli rozhodnout pro vhodnou střešní krytinu? Docela uvažujeme o hliníku, hlavně pro jeho lehkost – https://www.y­anesystems.cz/pro­duct-category/plechove-stresni-krytiny/hlinikova-stresni-krytina/ – jen bych se chtěl zeptat, jestli nezpůsobuje moc hluk, podobně jako ty klasické plechové krytiny při dešti…máme totiž obytné prostory také v podkroví..