Pavel1212

Rekonstrukce chaty, střechy, sklepa a zahrady

Mohli byste mi, prosím, uvést odhadové ceny, na kolik by mě vyšla rekonstrukce chatky, přístavba 1. patra, nová střecha a obnova sklepa, rekonstrukce zahrady (vybavení nářadí, místo pro pěstování), nový bazén a pergola?
Chtěl bych znát jen odhadové ceny u každého bodu rekonstrukce… Děkuji :)

Nejlepší odpověď
tom004

Odhadnout to je těžké bez konkrétních znalostí,rozmě­rů,umístění v terénu,atd. Ale co vím naprosto určitě je,že kdybych měl ještě někdy ten šílený nápad něco rekonstruovat,tak volím srovnání se zemí a novou stavbu.Je to levnější a bez zbytečných nervů a přehmatů.

Další odpovědi
zbynekplzen

Myslím ,že i takhle orientačně je velmi složité cokoli napsat , nepíšete ,kde se chata nachází , je-li ze dřeva , či zděná, chceteli stavět sám , či si necháte postavit …
třeba pergola může vyjít cca od 15 000 kč do neomezené ceny dle velikosti a materiálů , bazén , od nafukovacího za 3000kč po 250 000kč se zastřešením , skleník od cca 5000do 50 000kč domek na nářadí se dá sehnat kolem 7000kč rozměrů 2×2 metry , ale může být i za 50 000kč dle vybavení- el atd

venkovan

Není lepší se podívat do nabídek firem, spočítat si sám plochy zdiva, střechy atd? Navíc každáý dobrá stavební firma umí udělat předběžnou kalkulaci. Jen pro příklad jakou chcete střechu – rozdíl je i desetinásobný nebo co chcete za vybavení do zahrady – jen rozdíl v ceně třeba rýčů může být třeba třínásobný. Bazén – chcete bazén a nebo biorybníček?

terkaprihodo

Na toto by vám asi spíše lépe odpověděli v nějaké stavební firmě a hlavně by bylo potřeba chatu i vidět. Nehledě na to, že ten odhad ceny záleží na spoustě faktorů. Například jaká střecha? Chcete jít do pálené tašky nebo spíše plechové střechy, viz https://www.stav­mat.cz/sortimen­t/plechove-strechy ? To tu cenu také může hodně ovlivnit.

majklhanz

Kupoval jsem zahradní domek na míru od firmy Delta Svratka, doporučuji se také podívat http://www.domky-delta.cz/zahradni-domky-ekonomik-cenove-vyhodne-domky/