Avatar uživatele
klarinka20

Podlaha v pergole

chceme stavět zastřešenou pergolu přímo u zděné chaty,jakou podlahu by jste nám doporučili?Bohužel, země se mírně svažuje směrem k chatě.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5313 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
kenyrts

jako nápad,třeba tady:

Zdroj: http://www.abe­cedazahrady.cz/Zah­rada/Kdyz-se-stavi-pergola/sc-13-sr-1-a-1638/default.aspx

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anetadela1

Pravděpodobně nebudete chtít sedět z kopce,takže si podlahu stejně srovnáte do roviny. My máme klasickou zámkovou dlažbu a jsme s ní spokojený.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Jakub Tlapal

V první řadě je potřeba terén srovnat do roviny. Vyřešit to patkami a schody. Nedovedu si představit, že byste neměli pergolu v rovině. A potom položit venkovní dlažbu a postavit hliníkovou pergolu . Taková pergola je na věky a s minimální údržbou 🙂 . My ji máme už tři roky.

Avatar uživatele
Michálek1245

Těch variant je spousta. Osobně bych volil dlažbu s volnými spárami, aby vám tam protékala voda. A pod to samozřejmě z nějaké jemnější frakce drenáž na vsakování. Ono taky záleží na typu pergoly. Třeba posuvná pergola od https://pergo­tec.cz/posuvne-pergoly/ si žádá něco trochu jiného kvůli ukotvení v zemi. Důležité je, abyste si povrch před pokládkou pořádně srovnali a neseděli z kopce jako naši sousedi.

Avatar uživatele
elektrikář

Zajistit odvod dešťové vody, případně drenáž sklon terénu by mněl být upraven tak aby dešťová nezatékala ke stavbě. Lze použít zámkovou dlažbu,glazované cihly.Mrazuvzdorné dlaždice,zatráv­ňovací mříže V každých stavebninách mají výběr nejruznějších materiálů dekorů a tvarů.

před 5093 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek