klarinka20

Podlaha v pergole

chceme stavět zastřešenou pergolu přímo u zděné chaty,jakou podlahu by jste nám doporučili?Bohužel, země se mírně svažuje směrem k chatě.

Nejlepší odpověď
kenyrts

jako nápad,třeba tady:

Zdroj: http://www.abe­cedazahrady.cz/Zah­rada/Kdyz-se-stavi-pergola/sc-13-sr-1-a-1638/default.aspx

Další odpovědi
anetadela1

Pravděpodobně nebudete chtít sedět z kopce,takže si podlahu stejně srovnáte do roviny. My máme klasickou zámkovou dlažbu a jsme s ní spokojený.

Jakub Tlapal

V první řadě je potřeba terén srovnat do roviny. Vyřešit to patkami a schody. Nedovedu si představit, že byste neměli pergolu v rovině. A potom položit venkovní dlažbu a postavit hliníkovou pergolu . Taková pergola je na věky a s minimální údržbou 🙂 . My ji máme už tři roky.

Michálek1245

Těch variant je spousta. Osobně bych volil dlažbu s volnými spárami, aby vám tam protékala voda. A pod to samozřejmě z nějaké jemnější frakce drenáž na vsakování. Ono taky záleží na typu pergoly. Třeba posuvná pergola od https://pergo­tec.cz/posuvne-pergoly/ si žádá něco trochu jiného kvůli ukotvení v zemi. Důležité je, abyste si povrch před pokládkou pořádně srovnali a neseděli z kopce jako naši sousedi.

elektrikář

Zajistit odvod dešťové vody, případně drenáž sklon terénu by mněl být upraven tak aby dešťová nezatékala ke stavbě. Lze použít zámkovou dlažbu,glazované cihly.Mrazuvzdorné dlaždice,zatráv­ňovací mříže V každých stavebninách mají výběr nejruznějších materiálů dekorů a tvarů.