pizlicka

Která střecha je levnější?

jsou levnější tašky betonové,klasic­ké,nebo plechové?které jsou nejlevnjší?štve mě,ze na dům musim dát plechovou,aby starému domu odlehčila.nebudu tam mít příliš horko kvůli plechu?

Nejlepší odpověď
tforro

Já bych doporučil nerez plech. Kromě toho, že je stříbrny a odráží tedy sluneční paprsky, tak je navěky. Ale není nejlevnější. Nejlevnější bude pozink plech, ale ten by se měl po několika letech natírat.

Další odpovědi
Drap

Existují i různé typy plechových šablon. Některé na první pohled vypadají jako tašky. Bývají opatřeny i velmi slušnými nátěry a životností se budou přibližovat taškám betonovým či páleným.
Další možností je použít některý z hliníkových plechů.

anonym

http://www.pa­maas.cz/produk­ty/sklolamina­ty

anonym

lehkých krytin je velký výběr. záleží také na tom, zda je potřeba použít záklop střechy. odlehčená střecha také není vždy výhodou. až odlehčíte střechu a vyprázdníte půdu, tak popraskají stropy, fabiony a bude to praskat stále, pokud to nebude vyřešeno správnou technologií. kvůli horku se používá termoizolace. pokud bude v podkroví byt, tak je tato izolace nutností.

cukrar

beton, pálená, plechová..
vždy lze spočítat i pro jinak pro jiného..

Michálek1245

Myslím si, že nejlevnější budete mít plastové tašky Drdlík ale je samozřejmě otázka, zda chcete jít touto cestou. My to ale máme a musím říct, že si to fakt pochvaluji. Jednoduchá montáž, dokonce i jednoduchá údržba. Vydrží to poměrně dost. A ještě k tomu je to poměrně laciné. :) Takže výhra na všech frontách.

malinak812

No, já jsem se nedávno například díval na zelené střechy a ty taky cenově nevychází vůbec špatně. Dost jsem nad tím začal uvažovat. Z hlediska tepelné izolace je to prý velice dobrá volba. Jde prý i zvládnout založení zelené střechy svépomocí a právě přesně toto je cesta, kterou bych se nejspíše vydal já.

Jakub Tlapal

Já bych si teda nevybíral střechu podle toho, která je nejlevnější, ale podle toho. Co od ní očekáváš. Je to jednorázová investice, tak se podle mě vyplatí si připlatit. My máme střechu od https://www.strecha-je-hra.cz/ a ta nebyla nejlevnější. Dostali jsme i nižší nabídky, ale já jsem vybíral kvalitu, tak jsem si rád připlatil.

Brázdil

U střechy je potřeba přemýšlet i nad kvalitním zateplením. Tedy kvalitní tepelnou izolací. Vybral jsem izolaci, která střechu dobře zatepluje https://www.ther­modach.cz/ a ještě slouží jako pojistná hydroizolace střechy domu

veselator1

To nevypadá vůbec špatně. Díky za tip. Zrovna nedávno jsem se díval na nějaké tepelné izolace střech, protože bych se rád do izolace střechy během tohoto roku pustil a narazil jsem ještě na toto – http://www.nej­levnejsiizola­ce.cz/izolace-sikme-strechy-a-stropu/ Ty izolace, které tam mají mě zaujaly hlavně z hlediska ceny. Nemáte náhodou zkušenost?

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.