JežíšKristus

Kolik odhadem stojí rekonstrukce domu?

Konkrétně, pokud bych měl teoreticky zájem změnit nepoužívaný chlév na bydlení pro lidi. Takže mám čtyři stěny, betonovou podlahu, střechu. Nic víc, prázdný prostor. Odhadem 70–100m2, pouze přízemí, patro by nebylo. Takže udělat podlahu, příčky, koupelnu kuchyni, navést sítě (jsou v blízkosti).
Jaký je váš hrubý odhad? Nejdražší na domě je vlastní dům (zdi a střecha, základovka), ne? Takže mám za to, že nejdražší položky jsou již na místě a nemusí se za ně platit.

Odpovědi
Drap

Takto je to obtížné odhadovat. Přesto zkusím. Pokud si budeš dělat vše sám, umíš to a zvládneš to, tak cca 1,5 milionu. Pokud to bude dělat stavební firma počítej minimálně 2 – 3 miliony.
Je tam spousta neznámých. Jaké jsou informace, čím se bude topit, jakým způsobem bude zatepleno atd.

nyjono

Hodně hrubým odhadem 2 mega.

Boy 13

Odhadce by vám cenu odhadl.

Pepina7897

Dobrý den, rekonstrukce domu může být dost nákladná. Záleží na tom o jak velkou změnu půjde. Vaše situace s chlévem, který má čtyři stěny, betonovou podlahu a střechu, je dobrým výchozím bodem, protože máte už hotovou základní konstrukci. Hrubý odhad podle vašeho popisu, může být asi od 700 000 Kč do 1 000 000 Kč, ale to bude záležet na tom jaký materiál použijete. Přeji hodně štěstí.

Michálek1245

Takhle od stolu se to fakt blbě střílí. Může to stát sto tisíc a může to stát tři miliony. My jsme u rodinného domu byli někde uprostřed, ale nedělali jsme třeba střechu. I tak nám ale hodně pomohla půjčka na rekonstrukci od https://epujcka­.cz/pujcka-na-rekonstrukci/ kterou jsme si před rekonstrukcí brali. Nechtěli jsme klasickou hypotéku, protože máme lepší zkušenosti se spotřebitelskými úvěry. 😉

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.