gaja

na kolik vás finančně vyjde kočka na měsíc?

Ahoj docela by mne zajímalo na kolik vás vyjde kočka na měsíc?
Vždy jsme měli několik koček, od těch které přišli jednou za pár dní se domů podívat a najíst až po úplné gaučáky co se jednou za čas skulili aby si mohli zajít na svoje umělé wc a zkontrolovat přeplněné misky se žrádlem. Tady se cena pochopitelně výrazně liší a tak by mne zajímalo jak jste na tom vy?
Na kolik vás vyjde měsíčně vaše kočka?

Nejlepší odpověď
Sůwa

Asi tak 800 – 1000, ale za stelivo v poslední době neutratím nic, protože kocour si oblíbil venčení na zahrádce. Tady bych ale zas měla připočítat náklady za vycourané teplo… 🙂
Doplňuji:
Využiji této příležitosti, abych se pochlubila. Kocourek včera v noci chytil myš a položil ji na koberec ( celou ). Na venkově by to žádná událost nebyla, ale my žijeme v Praze na Hradčanech a myši tu obvykle nebývají. Několik týdnů na ni zřejmě číhal a konečně se zadařilo. Byl z toho tak vykolejený, že jsme se oba moc nevyspali a já teď v noci chodím po bytě raději s baterkou 🙂

Další odpovědi
mosoj

3 kapsičky denně á 100 g ( dají se pořídit od 5 Kč do 11 Kč / kus) + plus jedny granule perfekt fit pro sterille 500 g á cca 140 Kč.

Cca 30 × 30 = 900 + 140 Kč granule + občas stelivo ± 1000 – 1100 kč.
Kapsičky za 5 – 6 kč se dají sehnat pouze v akcích. Také jsou některé podstatně dražší než 10 Kč.

Krmím svého kocoura + jednoho bezdomovce takže cca 1,5 x více.
Doplňuji:
Jo a jedenkrát za rok 200 Kč očkování na kočičí nemoci + vzteklina 200 kč ( není povinné).

Když k nám přišel kocourek bezdomovec byl jenom kost a kůže, místo srsti měl splihlé chlupy , vypadal jak z koncentráku. Nadcházející zimu by nepřežil. Dnes je z něj krásný kocour, který chodí pravidelně na jídlo. Sedne si na cestu a kouká do okna tak dlouho dokud něco nedostane. Dostává to co můj kocour,tolikrát kolikrát přijde.
Můj kocour má také absolutní svobodu, nicméně nejraději je doma u někoho přitulený.

Funna

aspoň 4 steliva + 2 různá žrádla = něco kolem tisícovky..sakra to je ale drahé zvíře 🙂
Doplňuji:
zjentek…a proč si myslíš, že když za kočku utrácím, je má kočka nešťastná?…protože si nemusí ve městě lítat mezi domy a hledat nějakou tu zapomenutou myš (kterých tu moc není), nebo čekat někde v křoví na ptáče (a jejich obětí ti není líto, mě teda bylo, když je dotáhla domů na „předváděčku“)…ven může kdy chce a domů taky, má volný přístup přes kočičí dveře…když je sucho chodí na záchod ven, teď v bahně doma na podestýlku…vy­kastrovaná sice je, ale to jen proto, že nechci topit případná koťata…(a v Americe kočky nechodí ven proto, že by byly považovány za toulavé a odchyceny, i když mají obojek – k nám to naštěstí zatím ještě nedorazilo)…takže ano, investuji do ní peníze (ale žádné zbytečné kraviny nekupuju), ale nemyslím si, že by ji to nějak omezovalo…spíš naopak…má se kde nažrat, kde se vyvalit a usnout a kam si přijít pro pohlazení…a navíc už je to dáma v letech, takže se už drží víc doma a hodně spí…

Reezo

mám 6 mesíční kotě a kupuju kvalitní granule. Vyjde to balení na 350,– Kč. Nevím teď přesnou váhu, ale v pohodě jí to vydrží měsíc a něco. Do toho kupuji ty 100% přírodní nebo ze 100% masa pochoutky. Vetšinou to je tak 60,– Kč za balení. Mesíčně by mohla vyjít tak na 500–800,– Kč. Kupuji jí ještě ty kočičí mlíčka.

Jinak určitě jdou ty náklady určitě hodně ořezat nebo navýšit. Záleží kolik za vašeho mazlíka chcete utratit. Nekupuju takové ty masové taštičky, nemá o to zájem.

briketka10

můj Ufík teď žere, jak protrženej,
tak mu kupuju kuřecí konzervy
stelivo pořizovat nemusím on se
chodí venčit padacími dvířky..
za konzervy a granulky utratím
asi 600,– Kč
Doplňuji:
ale, když si koupím krkovičku
hned ví o co jde naklepávám
řízečky a už sedí u nohou a
čeká, lísá se mňouká div mu
hlásek stačí skočí mi nahoru
to mu pár kousků ukrojím a
pak se olizuje až za ušima 😁
má rád i vařené kuřátko..

anonym

Bydlím na vesnici a tady kočka vyjde tak na 10–20kč na měsíc (a někdy ani to ne).Nekupujeme žádná speciální žrádla,celý den někde běhá venku, takže si něco uloví (myši občas přinese i domů) občas dostane zbytky od oběda, občas misku mléka s rohlíkem.

zjentek

začnu odjinud- byl jsem v usa a viděl „lidi budoucnosti“ (ve vztahu k bývalému východ. bloku). V amerických velikých městech jsem neviděl kočku, která by nebyla vykastrovaná, měla drápky či běhala venku. Ty kočky takto stály peníze, to dá rozum. I když chápu, že člověk není na samotu naprogramován (aspoň zvíře!), přišlo mi chování člověka budoucnosti divné. A tento pohled ovlivnil můj budoucí život. Dnes nemusím do koček investovat, krom lásky, nic ..mám pro ně takové podmínky, kde mohou žít svou přirozeností, takže náklady nula a štěstí koček za milión ..ale je dobré vědět, že na každém rohu je fungující veterina, to jo, kdyby něco. Dalo by se rozepsat, jak to dělat nejlépe pro to zvíře a tím šetřit vlastní peníze, ale tento způsob dnes není moc líbivý, jelikož člověk se do té budoucnosti žene hodně po hlavě. Možná až éra konsumu bude na sklonku a lidé už si budou jisti, že kupř. frontline a kočičí domečky je stejný nonsense jako třeba žvýkačka, tak pak se to tady bude dát číst :o

badisko

0 €… nemam kocku …:D me staci ty mrchy od sousedu …musim po mich na zahrade uklizet Exkremety …asi si poridim airsoftku …:D a budo to kropit kulickama :D…

anonym

Pokud jsem bydlela na vesnici, měli jsme kočku i psa. Vždy jsem ale dbala na to, aby každé zvíře, které patřilo do naší rodiny, mělo dostatek svobody a mohlo se chovat podle své přirozenosti. Takže kočky mohly v klidu lovit. Malér ovšem byl, když kočka měla zájem ulovit sotva vylíhnuté kosí mládě. Dostala pěkně napráskáno.
Kočičí záchod zapotřebí nebyl a granule kočce nechutnaly. Občas nějaký „pytlíček“ nebo „konzervička“, to ještě šlo. Takže náklady na kočku v průměru dosáhly něco mezi 10,– až 20,– korunami za měsíc. Kupované dobrůtky měla jenom k mlsání. Dala také patřičně najevo, že rybí konzervičky nebude. Zato uzenou makrelu si se mnou klidně dala.

Hamon

Většinou si pořizuju kočku na pár nocí a vyjde na pár stovek až tisíc.

Lamalam

Kočku nemám, takže mě její chov nic nestojí.

honza19hk

kočky nemám a ani bych je nechtěl.

Vanda6

Mě kočka pravidelně vyšla zhruba kolem 3000. Měla jsem výstavní, nějakou úpravu to chtělo… :)

Damiana

Sůwa: Blahopřeji kocourovi a pyšné paničce k první myši. Na jaký způsob byla upravena? Předpokládám, že asi very rare… Nebos' mu jí zákeřně vyhodila? 😁 😁

Sůwa

No jo, já mu ji vyhodila. On už tu jednou ulovil cosi o dost většího než myš, ale potkan to asi nebyl, mělo to černou srst. Taky mi to položil na koberec a byl náležitě pyšný. Na tom je zajímavé, že se narodil v útulku, ven se dostal až jako tříletý a stejně má ty lovecké pudy geneticky zakotveny. Ptáčky naštěstí neloví… 😁

Damiana

Evidentně nelze potlačit to „zvíře“ v něm 🙂

Reezo

To je velice chvalitebný Mosoji, že pomáháš i bezdomovci. Rád vidím, když nejsou lidi lhostejný k ostatním.