Elos

Na jakou mám jít školu kdzž mě baví matika, chemie vaření a dějepis?

Jsem v 9.třídě baví mě matika, chemie vaření a dějepis. Celkem mi i jdou. Nevím na jakou školu(v Praze) mám podat přihlášku. Táta mě nutí jít na střední školu Jaroslava Gočára abych byla architektka(chtěl by přestavit barák). Už jsem mu několikrát říkala že tam nechci ale marně. Poraďte mi prosím
Doplňuji:
Já totiž nechci na stavárnu. Kamarád tam šel a měl od 1 do 9 samé1. A málem tam opakoval první ročník. Říkal že je to doopravdy velice těžká škola(a toho se já bojím. Mám strach že bych jí nedodělala). A táta to myslí vážně. A aby toho nebylo málo tak se k němu připojila a babička z jeho strany. Jsem zmatená. Pořád nevím kam jít.

Nejlepší odpověď
Verona14

hlavně nechod nekam kam opravdu nechceš.

Další odpovědi
anonym

Běž na gympl – tím získáš široké spektrum vzdělání, naučíš se studovat – a hlavně, získáš další 3–4 roky na rozhodnotí, jakému oboru se budeš chtít posléze věnovat.
😉

Funna

ty máš teda hodně velký rozptyl…vaření a chemie (doufám, že to časem nespojíš v jedno .-)…ale teď vážně…to, že uděláš stavárnu, ještě neznamená, že z tebe bude architekt…na to musíš jít jestě na výšku a tam se ti ta záliba v matice a histiorii bude hodit…
ale proč se ptáš nás, když už tatínek za tebe dávno rozhodl…jen doufám, že ten důvod, že za 9 let až do studuješ, chce předělat barák nemyslí vážně…

Doplňuji:
to se těžko radí…taky bych ti při tvé nerozhodnosti bych ti také radila gympl…ale např. u nás ve městě je zase stále jako těžký vyhlášený jeden konkrétní gymp…i když třeba moje dcera měla na průmyslovce (a na ní je i stavební obor) stejné knížky matiky a fyziky jako má gymnázium…ono to není jen o tom, cos měla na základce, ale hlavně jak se k tomu v prváku postavíš…je to hodně velký skok – základní a střední škola…taky jsem prvák sotva prolezla, ale pak se to jen zlepšovalo a nakonec jsem obor na škole, krerý byl tenkrát vyhlášený tím, že je hodně těžký, úspěšně absolvovala…takže se možná bojíš úplně zbytečně…

beruskaa

Ignoruj odpovědi typu: Uděláš školu a potom budeš dělat něco jiného.. Chápu tak že tvůj táta chce předělat barák za minimum ceni, jenže dělat celý život něco co tě nebaví nemá cenu.. A že můžeš dělat běco jiného ano to sitce ano ale budeš si muset udělat další školu aby tě někam vzali pracovat.. Jdi za tím co baví tebe.. Je to tvůj život a ty si s tím můžeš dělat co chceš…

HonzikPernik

Doma je doma ;)

Funna

jo a mimo jiné…řekni tatínkovi, že až vyjdeš ze školy, tak ta tě stejně nenaučí tolik, aby ses mohla pustit do nějaké rekonstrukce domu…to je hodně najivní názor…