Damiana

Na jakém základě funguje samozabarvující se rtěnka nebo lesk?

Samotná je bezbarvá, ale při kontaktu se rty (nebo kůží obecně) se za chvíli zabarví. U každého do jiné intenzity. Co je to za „kouzlo“? Proč to takhle funguje?
(Není to už jen výsadou rtěnek, ale rozmáhá se to i u make-upových bází.)

Nejlepší odpověď
hanulka11

funguje na základě složení a množství pigmentu v pleti – podle toho se zabarví
Doplňuji:
http://www.vip­cosmetics.cz/kos­meticky-katalog/kosmetika-na-rty/rtenka-egypt-wonder.html

Další odpovědi
anonym

Netuším a nepoužívám. To tak, abych se bála jak se vybarvím! :)) Já zůstávám
u tradičních postupů a názoru, že make-up (i jeho součást-líčení rtů) má zakrývat
a napravovat, ne odhalovat!

aramah

No, to mi zajímá jestli ta rtěnka odhadne odstín který mi nejlépe sedí tak to je bomba,
Dami kde ji koupím?
Jinak na otázku neznám odpověď,snad mi to někdo nesmázne než se dovím název 🙂

pusinka50

Děvčata, ani jsem nevěděla, že existuje něco podobného, roky jsem používala rtěnku a poslední dobou vůbec nic, protože rtěnka, když jí „slížu“ při třeba pití, tak to už není hezké. Tak moc díky za tip, jednou si jí určitě pořídím, až chytnu nějakého pořádného chlapa:-)

Damiana

hanulka11: Dík, tuhle právě znám:-), teď jsem ji „ukazovala“ aramah; ale tam se prý používá ta egyptská hlinka (a mě zajímá jak a proč ona právě takhle funguje). Ale je spousta dalších výrobků podobného typu, tak v tom bude asi nějaká jiná „legrace“…:-)

Damiana

aramah: Je to šikovná věc hlavně v tom, že když se setře ten lesklý film, rty jsou pořád zabarvené. Dělá to dost firem, ty obyčejnější se dají pořídit v masovce v drogerii, mám dojem, že lesk prodává Essence (jmenuje se to snad Tint it!). Z dalších jsem vyzkoušela i tuhle rtěnku.
http://www.vip­cosmetics.cz/kos­meticky-katalog/kosmetika-na-rty/rtenka-egypt-wonder.html

Svého času dělala skvělé pigmentové tvářenky(!) Helena Rubinstein, byly v lahvičce a nanášely se štětečkem (vypadalo to jako lak na nehty); podkladové báze, které ale byly nakonec až moc tmavé má i Elizabeth Arden, ale když to „naředíš“ normálním hydratačním krémem, je to výborné. L'Óréal teď vyrábí nový BB krém (dva odstíny), které také fungují na stejném principu.

aramah

Dami děkuji, opravdu si myslím že je to skvělá věc.Hned zítra jedu pro ni, ještě jednou díky 🙂

Damiana

🙂

Damiana

aramah: Kdyby tě to zajímalo… Tady jsou ještě nějaké vychytávky, „půjdu“ asi do té Diorky (dobrá zkušenost:-)
http://www.whow­hatwear.com/check-it-out-colorchanging-cosmetics/

Jesse’s Girl Cosmetics má kolekci rtěnek nazvanou In The Mood. Našla jsem toho spoustu.
https://www.go­ogle.cz/search?hl=cs&cli­ent=safari&tbo=d&biw­=1024&bih=644&tbm=is­ch&oq=color+chan­ging+lipstick+&gs_l=im­g.3...14183.15118­.0.16099.7.6.0­.0.0.0.297.768­.3j2j1.6.0...0­.0...1ac.1.3.im­g.gSgOIBlEgi8&q=co­lor%20changin­g%20lipstick

Damiana

Bohemica: Máš strach?:-)) Je to sprosťárna, když si vezmeš, že make-up je vlastně „krycí maskování“ a človék by ho měl mít v rukách – když už… Mě tyhle lesky ale baví, i když pro někoho to mohou být „královská jablka“…:-D)

Jen pořád nevím na jakém principu to funguje. OK, pigmenty, teplota, možná i pH pokožky, ale konkrétně…