koník.

Na jaké webový stránce jsou informace o tom „kolik stojí dítě“?

Nikde nemohu najít něco jako tabulku přehledu výdajů v průběhu života vývinu dítěte třeba do 18.let. Aby tam bylo zahrnuto: dětská výbavička, školní pomůcky, školní výlety, oblečení atd.
Doplňuji:
ideální by byly průměrné výdaje rodičů (detajlně rozepsaný). Jestli náhodou někdo z Vás neví kde to najít.

Odpovědi
TONICK

Doporučuji vepsat to, co máte v uvozovkách do www.google.com :)

Stash

http://finance­.idnes.cz/kolik-stoji-dite-od-narozeni-az-do-dospelosti-fa3-/viteze.aspx?c=A080414­_120608_viteze_hla

Taky jsem to nikde nemohl najít, ale pak mě napadlo podívat se na první odkaz co vypadl z Googlu.
Každopádně bych to nebral příliš vážně, Idnes je velká kapacita ve špatné novinařině, ale to je tak všechno.

Deli

Myslím, že výdaje mohou hodně ovlivnit rodiče tím, co chtějí pořídit. Obzvlášť u malých dětí se buď dá nakupovat „bazar-inzerce-vietnamci“ a jen to opravdu nutné, spoustu věcí Vám dají lidi, kteří už mají děti odrostlé (autosedačky, vaničky, peřinky, postýlka), dál taky můžete mít státní školku nebo se kupuje vše nové, tisíc zbytečností k tomu, oblečení značkové, dítě navštěvuje třeba soukromou anglickou školku… Rozdíl může být až několikanásobný. Stejně pak později, kdy jedno dítě bude lítat po škole s dětmi z vesnice na hřišti za míčem, a druhé bude navštěvovat jazykové kurzy, hudební školu… Jednomu stačí mobil, který vám už dosloužil, druhé chce nejnovější typ.
Co je však jasné je, že prachy lítají…
Pobavila mne však nedávno slečna Ornella, která chce alimenty 60.000 měsíčně. Tolik nedá měsíčně dohromady celá naše rodina (tedy já s manželem) a to máme dům, hypotéku, dvě auta, tři děti (třetí je v břiše) a velkého psa. A nežijeme si špatně. Zkrátka každý má jiné potřeby a požadavky.