Na co má po rozvodu nárok???

Mám přítele,který chce zažádat o rozvod se svou ženou,která ale přišla s tím, že rozvod podepíše pouze pokud ji vyhoví ve všem co požaduje. : Chce,aby si ji zbavil veškerych dluhů (půjček),které si vzala během manželství,dále požaduje aby ji zajistil zařízený podnájem cca do 5000Kč a v hotovosti ji vyplatil 300tis.,jinak že s rozvodem souhlasit nebude. Má na všechno právo? A jak se řeší rozdělení dluhů po rozvodu? Za odpoved děkuji

Nejlepší odpověď
quentos

když vzpomenu rozvod své maminky, šli jsme do podnájmu a vzali jsme si s sebou jen několik životně důležitých věcí typu lednička, psací stůl apod. a přestože veškeré dluhy byly akcí jejího MANŽELA a ona podepsala spoludlužnictví POD NÁTLAKEM, vyvazovalo se jí z těchto dluhů jen velmi těžko. Vy ale mluvíte o čistě JEJÍCH DLUZÍCH, které chce na manžela „hodit“? No tak v tom případě bych její snahu považoval za velmi ABSURDNÍ! Kde to žije?! A na základě čeho si myslí, že dostane oněch 300 000? Vše záleží na konkrétním soudci, co vše jí přizná, ale pokud manžel doloží, že si dluh brala sama, pak bude její snaha marná a bude muset odtáhnout lidově řečeno s holým zadkem.

Další odpovědi
ReHu

Záleží na tom, jestli jsou dluhy společné, nebo pouze jednoho z manželů, také např, jestli spolu nemají bezpodílové manželství apod. To vše by ale měl vědět jejich rozvodový právník. Ale i tam pozor, není právník jako právník a také mohou anebo nemusí významně pomoci.