novacka

na cem závisí barva hvězdy

Nejlepší odpověď
rynek878

Barva hvězdy vypovídá o její teplotě, ale často je její odstín způsoben nějakým optickým klamem (atmosféra Země, lidské oko, barevná vada čočky). Stejně tak i poblikávání hvězd může být způsobeno jen chvěním vzduchu, ale také se může jednat o proměnné hvězdy či zákrytové dvojhvězdy jejichž jasnost se s časem mění.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Hv%C4%9Bz­dy

Další odpovědi
anonym

  1. na její teplotě
  2. na rychlosti a směru jejího pohybu

Doplňuji:
3.na chemickém složení-fázi hvězdy

Luki

OT:

To se tu zase řeší nějaká fyzikální/mate­matická/astro­nomická olympiáda?

Nebylo by lepší si ty odpovědi najít někde na internetu?

Tak už jsem to našel.
Je to Astronomická olympiáda – kategorie GH (6. a 7. třída ZŠ, ekvivalenty víceletých gymnázií)

http://olympi­ada.astro.cz/no­va_verze/zada­ni/AO_2010_11_GH­_2_kolo_zadani­.pdf

Tak přestaň podvádět a snaž se trochu sama.

Výbor AO

Jedná se o otázku z aktuálního ročníku Astronomické olympiády. Upozorňujeme, že Výbor AO diskuzní fóra tohoto typu průběžně monitoruje.