polak

Astronomická olimpiadá?

Kde vycházejí planety a kde hvězdy.Na východě nebo na Zábadě nebo každé jinak.
Doplňuji:
Tak kde planety

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Řekl bych že to je podle postavení planet a hvězd. Některé na západě a některé na východě.
Co je jitřenka a co večernice?

Další odpovědi
anonym

Rotace planety..!Zkus si to prostě jen představit.

HOMER

Hmm,hvězdy přece nezapadají,jen je prostě ve dne neviďíme…Planety logicky taky.

FOG

Nam rikal ucitel v prirodopisu,ze kdyz vlezeme do uzke a hluboke studny,tak muzeme videt hvezdy i ve dne,protoze ty tam jsou porad.Ja to vsak nezkousel a nevim jestli je to pravda.
Ja sice nevim,co je to v te Vasi Olympiade Zabad,ale myslim si,ze hvezdy i planety vznikaji ve vesmiru a vidime je na obloze ze Zeme. A to kdekoli,podle toho ,kde se prave nachazime.

Chico

Na to je jednoduchá odpověď, musíme si uvědovit jak se otáčí zeměkoule a že hvězdy (také Slunce) a planety jsou ve vesmíru stále, pouze jejich svit je vedne přebit právě slunečním. Země tedy rotuje od západu k východu. Hvězdy, slunce, planety … jsou vidět nejdříve na východě – vychjýzí na východě (podle toho se východ jmenuje východ)

Ještě k té jitřence a večernici,Jde o planetu Venuši a je vidět jen ráno pře svítáním a večer.

HOMER

fogův učitel přírodopisu byl asi magor.Jak může být vidět hvězdy v sebevíc hluboké studně?Otvorem nahoře bude do studny pronikat pouze světlo naší hvězdy tedy Slunce,a tak žádné jiné hvězdy ani planety nemůže být vidět.