annas

Na celém světě zemře na silnicích asi 1,3 milionů lidí. Kdy došlo na světě k první smrtelné dopravní nehodě?

Nejlepší odpověď
Drap

To se dá takhle velice těžce určit. První smrtelná dopravní nehoda byla zřejmě někdy v dávné minulosti pád z koně, nebo utonutí při plavbě na lodi.

Další odpovědi
vagra

Do historie se zapsal jako první řidič, který zahynul při dopravní nehodě dvaačtyřicetiletý obchodník Henry Lindfield jel 12. února 1898, z Londýna do Brightonu a v kopci Londýnské ulice Russell Hill ztratil nadvládu nad svým vozidlem a narazil do stromu. Překročil rychlost, jel tehdy nepovolenou třicítkou, a proto mu selhaly brzdy a řízení.
Už o dva roky dříve ale našla smrt pod koly auta 44 letá angličanka Bridget Driscollová, kterou 17. srpna 1896 srazil automobil jedoucí údajně „hroznou rychlostí 6,5 kilometru za hodinu“. U nás zmínky o smrtelné dopravní nehodě najdeme už dokonce o dvě století dříve.
„22. prosince roku 1706 projížděla v kočáře jihovýchodně od obce Jesenice pražská šlechtična, baronka z Astfeldu. Na rozcestí se dostal kočár do smyku, několikrát se převrátil, baronka z něj vypadla a pod jeho koly tragicky zahynula. Výjev této nehody je vytesán na podstavci barokního pomníku,“

Zdroj: zkráceno z-http://www.roz­hlas.cz/motozur­nal/portal/_zpra­va/prvni-smrtelna-dopravni-nehoda–423488

doktorphlox

Pokud se mluví o silnicích, tak bych tipoval (ve spojení s člověkem), že první dopravní nehoda se stala ne moc dlouho poté, co bylo vynalezeno kolo. :)