Avatar uživatele
annas

Na celém světě zemře na silnicích asi 1,3 milionů lidí. Kdy došlo na světě k první smrtelné dopravní nehodě?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? quentos, vagra, rynek878 před 4788 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

To se dá takhle velice těžce určit. První smrtelná dopravní nehoda byla zřejmě někdy v dávné minulosti pád z koně, nebo utonutí při plavbě na lodi.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
vagra

Do historie se zapsal jako první řidič, který zahynul při dopravní nehodě dvaačtyřicetiletý obchodník Henry Lindfield jel 12. února 1898, z Londýna do Brightonu a v kopci Londýnské ulice Russell Hill ztratil nadvládu nad svým vozidlem a narazil do stromu. Překročil rychlost, jel tehdy nepovolenou třicítkou, a proto mu selhaly brzdy a řízení.
Už o dva roky dříve ale našla smrt pod koly auta 44 letá angličanka Bridget Driscollová, kterou 17. srpna 1896 srazil automobil jedoucí údajně „hroznou rychlostí 6,5 kilometru za hodinu“. U nás zmínky o smrtelné dopravní nehodě najdeme už dokonce o dvě století dříve.
„22. prosince roku 1706 projížděla v kočáře jihovýchodně od obce Jesenice pražská šlechtična, baronka z Astfeldu. Na rozcestí se dostal kočár do smyku, několikrát se převrátil, baronka z něj vypadla a pod jeho koly tragicky zahynula. Výjev této nehody je vytesán na podstavci barokního pomníku,“

Zdroj: zkráceno z-http://www.roz­hlas.cz/motozur­nal/portal/_zpra­va/prvni-smrtelna-dopravni-nehoda–423488

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
doktorphlox

Pokud se mluví o silnicích, tak bych tipoval (ve spojení s člověkem), že první dopravní nehoda se stala ne moc dlouho poté, co bylo vynalezeno kolo. :)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek