Avatar uživatele
Mavis

„N“ v pololetí na střední škole, musím se dostavit na náhradní termín či ne?

Když dostanu na vysvědčení N (neklasifikace), musím jít na opravný termin ci ne? Kdyz tam pujdu a nic nebudu umět, tak mi dají 5 a nic se neděje nebo nesmím mít 5? (vyhodili by me pak kvůli tomu?) A kdybych se nedostavila na zkoušku, tak mi automaticky dají za 5? Jsem na té střední, protože se mi nedaří najít práci a nechci být na úřadě (posilali by me nekam moc daleko nebo nabizeli praci, kterou nikdo delat nechce), proto me zajima, jak to je.

Upravil/a: Mavis

Zajímavá 0 před 1622 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
annas

Pokud jste neklasifikovaný (dne se uvádí nehodnocený) v 1. pololetí, dostanete termín na dozkoušení. Automaticky nemůžete pětku dostat, jedině kdybyste při zkoušení nic neuměl. Na vysvědčení byste měl známku nedostatečný, celkově jste neprospěl. a pokračujete ve 2. pololetí.

Rozhodující je pak konečné vysvědčení.

Zda se dostavíte, nebo ne, záleží na vás. Cituji, jak to bude pokračovat.

Citace ze školského zákona.

" Nelze-li žáka hodnotit na konci prvního pololetí, určí ředitel školy pro jeho hodnocení náhradní termín, a to tak, aby hodnocení za první pololetí bylo provedeno nejpozději do konce června.

Není-li možné žáka hodnotit ani v náhradním termínu, žák se za první pololetí nehodnotí. Není-li žák hodnocen z povinného předmětu vyučovaného pouze v prvním pololetí ani v náhradním termínu, neprospěl.

Nelze-li žáka hodnotit na konci druhého pololetí, určí ředitel školy pro jeho hodnocení náhradní termín, a to tak, aby hodnocení za druhé pololetí bylo provedeno nejpozději do konce září následujícího školního roku. Do doby hodnocení navštěvuje žák nejbližší vyšší ročník. Není-li žák hodnocen ani v tomto termínu, neprospěl."

Upravil/a: annas

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?vagra Nahlásit


Avatar uživatele
Edison

Lepší. On Ti někdo nějaký termín předepsal? To „Nko“ je na základě nějaké zkoušky, že očekáváš nějaký opravný termín?

Upravil/a: Edison

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Savena

V naší střední škole chtějí každou zkoušku zaplatit, mají na to právo? děkuji

Nový příspěvek