Mavis

„N“ v pololetí na střední škole, musím se dostavit na náhradní termín či ne?

Když dostanu na vysvědčení N (neklasifikace), musím jít na opravný termin ci ne? Kdyz tam pujdu a nic nebudu umět, tak mi dají 5 a nic se neděje nebo nesmím mít 5? (vyhodili by me pak kvůli tomu?) A kdybych se nedostavila na zkoušku, tak mi automaticky dají za 5? Jsem na té střední, protože se mi nedaří najít práci a nechci být na úřadě (posilali by me nekam moc daleko nebo nabizeli praci, kterou nikdo delat nechce), proto me zajima, jak to je.

Odpovědi
annas

Pokud jste neklasifikovaný (dne se uvádí nehodnocený) v 1. pololetí, dostanete termín na dozkoušení. Automaticky nemůžete pětku dostat, jedině kdybyste při zkoušení nic neuměl. Na vysvědčení byste měl známku nedostatečný, celkově jste neprospěl. a pokračujete ve 2. pololetí.

Rozhodující je pak konečné vysvědčení.

Zda se dostavíte, nebo ne, záleží na vás. Cituji, jak to bude pokračovat.

Citace ze školského zákona.

" Nelze-li žáka hodnotit na konci prvního pololetí, určí ředitel školy pro jeho hodnocení náhradní termín, a to tak, aby hodnocení za první pololetí bylo provedeno nejpozději do konce června.

Není-li možné žáka hodnotit ani v náhradním termínu, žák se za první pololetí nehodnotí. Není-li žák hodnocen z povinného předmětu vyučovaného pouze v prvním pololetí ani v náhradním termínu, neprospěl.

Nelze-li žáka hodnotit na konci druhého pololetí, určí ředitel školy pro jeho hodnocení náhradní termín, a to tak, aby hodnocení za druhé pololetí bylo provedeno nejpozději do konce září následujícího školního roku. Do doby hodnocení navštěvuje žák nejbližší vyšší ročník. Není-li žák hodnocen ani v tomto termínu, neprospěl."

Edison

Lepší. On Ti někdo nějaký termín předepsal? To „Nko“ je na základě nějaké zkoušky, že očekáváš nějaký opravný termín?

Savena

V naší střední škole chtějí každou zkoušku zaplatit, mají na to právo? děkuji