Herjulfson

Myslíte, že u nás máme hodně policistů?

Nejlepší odpověď
Ametyst

Nevím. Pokud ano, může se to rychle změnit nařízením o povinném očkovaní proti čínskému viru. Zmíním městskou policii: v některých městech byla zbytečná a občané ji také vnímali s despektem. U nás v severních Čechách byla doslova požehnáním.

Další odpovědi
JežíšKristus

Nám když lezli skinheadi přes vrata, tak nám policie po telefonu sdělila, že nepřijede, neboť nemají benzín. Toliko k práci policie.

Vyhozením neočkovaných policistů se ty stavy snad sníží, výdaje státu je potřeba omezit a neživit příživníky. Plat má být krajní řešení, lidé mají dostávat mzdu.

Práci městské policie může zastat soukromá společnost (nejsem si jistý, zda kontrolu SPZ neprovádí soukormá společnost v Praze již dnes). Stejně tak práci soudců lze privatizovat (což funguje částečně u české obchodní inspekce, kdy je soudní agenda převedena na jiný orgán, a u soukromých rozhodců, kteří jsou dnes aktivně využíváni v řadě oborů, zejm. ve sporech ve stavebnictví (vícepráce u mrakodrapů apod) – soukromý rozhodce je daleko efektivnější, tj. rychlejší a razantně levnější varianta než soud). Práci standardních úředníků lze digitalizovat a mít pouze jedno IT centrum. JInými slovy, výdaje státu lze o 99 % okrouhat, ale to by musel někdo chtít. Například lidé v Estonsku by se s českými poměry nesmířili, ti by valili oči, kdyby zjistili, že stále chodíme fyzicky na úřady.

zjentek

Švestek je hojná úroda ale nikdo neví kde jsou zašité. Když jsou třeba je jich strašně málo!

orwell

Jak kde. Tak třeba na parkovištích jich máme dost…

zjentek

Ametyst, obávám se, že švestek bude pořád stejně a ani kovid to neovlivní. Ovlivní jen jejich charaktery. Teď, brzy, kvůli vakcinaci odejdou ty charakterní a početně je nahradí nové, mnohem více poslušné.

A nestydím se domnívat se, že celá vakcinace je vlastně účelem tohoto principu. Nebo naopak? teď jsem se v tom ztratil… (; (; (; …účelem vakcinace je armáda poslušných. Vyber si (;

Ametyst

Jo, máš pravdu. Celé zadání je útok na to, co jakž takž funguje, a rozložit to. Ať už je to rodina, ekonomika, (ne)vzdělání. Což mi připomnělo, že jsem se včera divala na video z Kongresu, kde probíhalo schvalování nové státní žalobkyně (attorney general). Bylo mi na zvracení, s jakým programem kandiduje: 15 bodů, kde každý bod představuje trestný čin, který už ona nebude považovat za trestný, a stíhat ho. Typický extrémní levičák, čím hůř, tím líp. Namátkou jmenuji vniknutí na cizí pozemek, držení drog, distribuce drog, rabování, no prostě oběti, pokud přežijí, mají smůlu a zákon proti sobě.