Lulu1

Trestní oznámení na IP adresu

Dá se někde zjistit příčina trestního oznámení na IP adresu? Před chvíli se mi taková zpráva objevila, dost mě vylekala a tak jsem se snažila této tánky rychle zbavit. Tudíž neznám příčinu a ani si nejsem ničeho vědoma, že bych něco udělala. Dá se někde odůvodnění najít?
Doplňuji:
EDIT: I na této stránce jsem si přečetla, že je to nějaký vir a i u mě byla napsaná částka k uhrazení: 3000 Kč. Tudíš předpokládám, že to snad skutečně oznámení není. Divím se jenom, že lidé psali, že jim to n apočítači zůstalo, zatímco mě o už naštěstí zmizelo.

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud by jsi se i něčeho dopustila, tak oznámení určitě nedostaneš přes internet. Co nejdříve to smaž, raději neotvírej a nepřemýšlej o tom.

Další odpovědi
Michal Kole

To bude Vir Policie České republiky. stejnou IP může mít klidně celá část města.

isteron

Hoax , falošná poplašná zpráva.

alex.agent

O tomtom jsem někde četl na internetu (již nevím kde), říkali že je to podvodná zpráva a že na to nemáš reagovat a rychle jí vypnout/smazat/zav­řít. Souhlasím s Drápem, pokud by jste se něčeho dopustila tak to za prvé víte vy sama a za druhé to nedostaneš přes internet. Nevšímej si toho, zapomeň na to.

kick882

Asi před týdnem jsem našel jeden článek policie čr. Že si máme dát pozor že se pomalu do každého počítače dostáva jakej si vir který je napsaný že jsiněco udělal/a.. třeba pornografie,krádež atd… a že musíš uhradit určitou částkujinak se něco stane.. a ještě k tomu je to napsaný negramotnou češtinou.. :D .. prej se i stalo že tam bylo té dočné osoby fotografie.. a to z toho důvodu že si ten vir na notebooku popř. počítači spustí kameru a vyfotí… ale záliží na určitej typ toho viru.. prej je jich hodně.. tohle je jenom fake… se kterým se z tebe snaží dostat peníze.. měla bys to spíš nahlásit na policii…