Avatar uživatele
Zlatý

Myslíte, že smích fiktivních diváků, tedy smích na povel, naladí diváky sledující sitcomy v TV v ten daný okamžik?

1. Jde o smích nakažlivý?

2. Znáte základní tři druhy smíchu, které způsobují dobrou náladu ( = citová záležitost), smích (= tělesná záležitost) a humor (= rozumová záležitost? Jedno ovlivňuje druhé - tři vrcholy trojúhelníku.

a) Vnitřní úsměv – prý člověka zkrášluje – připomíná dítě, když se dívá na vánoční stromeček.

b) Smát se jako lišák - jen prostě stačí přimhouřit oči a udělat v koutcích drobné vrásky.

c) Smích břichem - kuckavý smích, pohybuje se celé břicho. Ale nehodí se třeba při kýle, po operaci nebo pro těhotné ženy.


Autorem knih o různých druzchí smíchu je MUDr. Karel Nešpor. V odkazu jedna z jeho knich.
http://www.ivysehrad.cz/…
-----
Ale určitě platí, jak píše K. Nešpor, že" smích člověka do značné míry chrání před negativními důsledky stresu. Vhodné do deště a nepohody."

Ale pozor na rizika. "Smích snižuje svalové napětí, smát se není vhodné v situaícch, kdy potřebujeme plnou fyzickou výkonnost."

Obrázek

https://pixabay.com/…

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Avatar uživatele
Stříbrný

Jistě - jinak by se "smíchem pro blbečky" (to proto, aby poznali, kdy se mají smát) NIKDO neobtěžoval.

ad 1- Ano, viz výše. Bohužel se to s tím přehání a používá se i k "povinnému zasmání se" i k věcem tak vtipným, jako je žižala v bublanině, což v konečném důsledku má OPAČNÝ účinek. (obracení očí v sloup, přepnutí na jiný kanál)

ad 2 - Neznám, čtu to poprvé. Ale to je u aliendrona normální, směji se kdejaké blbosti, která jiným lidem nepřijde vtipná, ba dokonce třeba i tragická. Naopak se nesměji některým věcem, kterým se většina tlemí až jim vypadávají zubní náhražky, čímž se to tak nějak vyrovnává. ;) :D :D

ad 2a - Nepotřebuji zkrášlovat jako malé dítě, podle OBOU mých sester (a to už NĚCO znamená, když se shodnou) se chovám jako "malej Jarda", takže k čemu by mi byl takový úsměv? Venkoncem NEJKRÁSNĚJŠÍ jsem už i tak, k nemalé závisti Dochyho, jež coby držitel čestného titulu "Nejkrásnější kluk z ošklivince" to nemůže udýchat. A to je přitom na tom MNOHEM lépe, než třeba Rokio s titulem "Nejkrásnější holka z ošklivince"! ;) :D :D :D ;)

ad 2b - Z tohoto úhlu pohledu jsem vytlemený doslova NONSTOP, permanentní vrásky v koutku očí jsem zaregistroval... FUJTAJXL, na takový letpočet se mi příčí byť jen pomyslet, natož ho NAPSAT! ;) :D :D

ad 2c - A tak to by mi šlo, zhruba od doby uvedené v předchozím odstavci pozoruji na svém břiše jakýsi druh trvalé rozpínavosti. :) ;)

NE Keplere, NENÍ to panděro, prostě podobně jako Isaac Asimov si buduji prostor pro rezervní inteligenci, no! Zatím jsem to dotáhl pouze do stádia "začíná to na slečince být vidět", ovšem prognózy jsou optimistické a na tvé případné drzé poznámky zda-li nejde o zbytečné mrhání místem prostě NEREAGUJI! ;) :)

Pravda je, že jestli to takhle půjde dál, tak třeba při běhu po schodech mi tenhle smích půjde celkem BEZ NÁMAHY! ;) :D :D

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Možná, že ten konzervovaný smích na některé jednodušší povahy skutečně působí jako startér. Smích některých dokáže být tak nakažlivý, že spustíte taky, aniž byste věděli proč. Druhů smíchu a jejich důvodů je skutečně mnoho. Je prokázáno, že smích prodlužuje život a že funguje jako antidepresivum. Je neskutečné kolik lidí kolem sebe nas...me, jen proto, že se smějeme. :-))


Avatar uživatele
Zlatý

U někoho to možná funguje. U mne určitě ne, spíš to vyvolává opačné
reakce a sahám po ovladači a volím jiný kanál.
1.Takto uměle zprostředkovaný smích, sad ani být nakažlivý být nemůže snad jen pro ty, kteří si už zvykli, že to co doporučují a prezentují media je to nejsprávnější.Naproti tomu, skutečný smích, téměř v jakékoli skupině lidí nakažlivý je.
2. Ano znám. Několikrát jsem i viděl, jak pan doktor předvádí jednotlivé druhy smíchu. V tomto případě by nezasvěcený člověk musel pochybovat o jeho duševním zdraví. Myslím, že je to skutečná špička na tuto problematiku.
Zdraví smích, třeba jen pousmání nás provází velmi často, aniž si to uvědomujeme a pomáhá nám relativně spokojeně proplouvat životem.


Avatar uživatele
Zlatý

"Režírovaný smiech" je pre diváka nechápajúceho zámery tvorcov filmu, programu, upozornenie, že sa stalo niečo (podľa názoru tvorcov) humorného a treba vydať zo seba zvuky a tras tela imitujúce smiech, veselosť.
Inteligentný divák s vlastným rozumom, kašle na "režisérové pokyny" a na dej reaguje po svojom. Nebojte sa, držte sa svojho rozumu a chápte toto "umelecké dielo" po svojom, kľudne plačte, aj keď sa smejú a smejte, keď plačú, ak to tak cítite. Len, preboha, nechoďte v tom prípade na verejné nakrúcania humorných scén do komparzu, tam sa na pokyn réžie musíte smiať, aj keď vám nohu zachytil odchádzajúci výťah. To chce naozaj silnú náturu.


Avatar uživatele
Zlatý

Záleží na zpracování. Dříve měli zvukaři/ruchaři(/smíchmajstři ? nebo jak se tomu říká) tendenci neustále dokola používat ten samý z maximálně dvacítky samplů smíchu, takže jste stejný smích za jeden díl pořadu zaslechli klidně 30x (viz krok za krokem, kutil tim aspol kde to skutečně neznalo žádnou míru a bylo to vyložene otravné) to už potom může skutečně fungovat jen na velmi slabé povahy. V rozumné míře, kdy jde ale například o záznam smíchu skutečných diváků z hlediště (viz hry divadla járy cimrmana) to ale požadovaný efekt mít může. Zkrátka záleží i na unikátnosti a věrohodnosti smíchu a té se zrovna televizním producentům rozhodně nedaří dosahovat.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

Mc Merkurion

... ne, kdysi mně to rozčilovalo, od té doby, co nemám tv, je mi to fuk ...

Avatar uživatele
Zlatý

Kepler

alien: tak teď už znám důvod expanze mého airbagu. Neboj, brzo se dostaneš do 9. měsíce, že budeš mít problém vsoukat se na místo řidiče. To už je docela jiný problém, než jak se dostat z Fiatu 500, když ti expandoval vercajk :-))

Avatar uživatele
Zlatý

Kepler

Na zdarově, maršál Malinovskij!

Avatar uživatele
Zlatý

marci1

Díky za pobavení. Na zdarově... nas nědo... :-))

Avatar uživatele
Zlatý

Kepler

Jístěééé. Nědogoňat, da, da, Já jsem tušil, že se připojíš. Páč ty a aliendron máte skutečný smysl pro srandu a ti ostatní jen někdy.

Avatar uživatele
Zlatý

led

Bol tu niekde daný réžijný pokyn na smiech? Ach ja nešťastná nešťastnica a ja som ho prepásla!
Na zdravie, aspoň symbolicky. aliendrone, zase pijete olej?

Avatar uživatele
Stříbrný

aliendrone

led>>> Nepropásla jste vůbec NIC, protože ti zločinci všechno před Vámi schovali Vaše nejjasnější Excellence!

V obavě před konfiskací nečekali, až se dostavíte a všechno si to odnášeli domů po taškách, po kapsách i jen tak v ruce - Kepler pro tento účel použil dokonce i svůj 30l kanystříček na popřesnídávkové pivko!

TAKOVÍ jsou to ZLOČINCI, abyste věděla! (Vím Keplere, bonzovat se nemá, ale hlásit se to MUSÍ! ;) :D)

 

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 5621
Zlatý led 3023
Zlatý hanulka11 2783
Zlatý annas 2569
Zlatý briketka10 2462
Zlatý Kepler 1950
Zlatý marci1 1876
Zlatý quentos 1709
Zlatý mosoj 1590
Zlatý iceT 1587

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.