Avatar uživatele
Standa Macík

Myslíte, že má člověk v pokročilejším věku šanci se kvalitně naučit nový cizí jazyk?

Dobrý večer,

já bych se rád naučil anglicky, protože když se kolem sebe podívám, tak angličtina už vládne světu, je všude, a proto bych se jí chtěl naučit. Taky bych se chtěk trošku blýskout před synem. Už jsem si koupil dvě učebnice pro samouky i s CD nahrávkami a začal jsem, ale už mi to do hlavy neleze, už je mi 54 let, nikdy jsem na jazyky nebyl talent. Myslíte si, že mám nějakou šanci se to naučit, nebo to mám rovnou vzdát? Chtěl bych se naučit aspoň na úroveň B2. Máte nějaké postřehy?

Standa Macík

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? paul1, orwell, Malvína, Ametyst před 510 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Ametyst

Mám postřehy ohledně věku. 🙂 Je čím dál těžší uložit si do paměti nová slovíčka a gramatiku ve věku 50+. Obvykle čerpám z toho, co jsem se snadno naučila v mládí. Odhadem dobrat se v jazycích stejného cíle jako zamlada trvá asi 4× až 5× déle: to znamená velké časové nasazení a každodenní píli. Učení se denodenně. Náramně pomůže motivace, proč se učím.
Good luck!

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

ANO, MÁ.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
paul1

Šance je vždy a podle mne se může naučit každý. Hlavně nezačínat s gramatikou, to odradí. Učit se jako se učí dítě. Nejdřív dlouho jen poslouchá, potom začíná mluvit, potom se učí číst a až potom gramaitka. Mně je 82+ a teď to zkouším s francouzštinou, moc krásná řeč Gérard Philippe, Gilbert Bécaud atd.). Ono možná nejde tak o to, aby se člověk něco naučil, ale o to, že používá při učení stále nové slova a to je pro procvičování mozku velmi důležité, vznikají při tom nová spojení.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Vše je otázka fungující paměti. Určité vlohy pro učení cizích jazyků jsou též na místě.

Upravil/a: elkon

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cappuccino

Jako samouk se jazyk nemuzes naucit kvalitne. Je potreba mluvit a mluvit a mit nekoho, kdo te bude opravovat.
Ale dej se do toho, nikdy neni pozde!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Filip84

Samozřejmě, že má, existují však výjimky, například Ty. Kde není, ani smrt nebere.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Věřím, že ano, i když to bude těžší. Pokud se Vám to povede udržet v rovině „zábava, kroužek“ mohlo by to jít. Pokud to padne do kategorie „musím“ bude to na ho…
(můj osobní názor, zkušenost zatím nemám)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Ametyst

Paul1: Tomu říkám aktivní stáří. Jsi výborný. Já mám teď cukání podívat se na hebrejštinu. Inspiroval mě seriál “ Fauda” , který je opravdu z jiného těsta.

Nový příspěvek