Kepler

Myslíte, že by se u nás ujala profese venčíře psů?

Přece není možné, že by u nás existoval nedostatek lidí líných, zaneprázdněných, nemocných či tělesně hendikepovaných, atd. Dělali byste to jako přivýdělek?

Nejlepší odpověď
Drap

Proč ne? Znám několik lidí, kteří si tím přivydělávají. Většino chodí venčit svého psa, tak k tomu přiberou jednoho nebo i více cizích.

Další odpovědi
zjentek

A tak zatím stále žijeme v črdeli, na to nezapomínejme. Z praxe vím, že v Americe člověku vyvenčí psa, pohlídají dítě a tak podobně a člověk pak ochotnému člověku, třeba mladé slečně, zaplatí „upocenou“ dvacku většinou tedy za hodinu a všichni jsou spokojeni – někteří mladí mírně zbohatli, ale nikdo přitom neschudnul.

Čili až nebudeme za hodinu služby litovat upocenýho pětikila, za který si mimochodem v črdeli zdaleka nekoupíme to, co je možný si koupit za dvacku v Americe, pak, možná…

Za venčení 150kč/hod sice nikdo, ale fakt nikdo v črdeli nezbohatne (včetně dítěte), zatímco objednavatel služby při této ceně již pocítí finanční ztrátu. Chce to trocha nastudovat finanční principy črdele a celé visegrádské čtyřky a podobných, kde se instituce pracovitým lidem stále smějí na úkor vlastní práce a profesionality.

Jako pejska v črdeli samozřejmě cizím lidem venčit můžeš, ale maximálně z radosti, vlastního dobrého pocitu a pro pocit tzv. dobrého skutku. Ano, tak jsme nastaveni a ještě dlouho budeme. Proto také ten název – ČRdel. Nestyďme se za ni, to my si ji tvoříme.

aliendrone

Pokud vím, tak tohle v různých lokalitách fuguje. Většinou to dělají takové typy, co vstanu hodně brzy a jdou si zaběhat. A ještě si k tomu přivydělají. Já bych to ale nedělal z principu – jsem KOČIČKÁŘ! ;) :D :D

Petr44

Dovedu si představit, že to někdo dělá jako přivýdělek, ale nemyslím si, že se tak lze uživit i na plný úvazek, možná v opravdu velkých městech, snad jen v Praze a Brně. A ani tam o tom nejsem moc přesvědčen. Každopádně si vybavuji, že na živnostenském úřadě lze přihlásit živnost chovatele nehospodářských zvířat a tak je to i u nás možné coby zcela regulérní zaměstnání.

jáára

Já bych pohodového pejska venčil i zadarmo. Ono s Megginou by se vyblbli náramně.

Kajoch

Už se ujala a docela funguje.Ovšem jen někde.