Rokio

Myslíte si, že tento tyran nedělal zas tak strašné činy?

Jedná se o Caligulu.

zdroj obrázku: pixabay.com

Odpovědi
Midas

Ale dělal, tenhle a Heliogabalus byli nejhorší (dál tě možná napadne Nero, ale tomu se spíš křivdilo a vzniklo o něm i hodně pomluv, má špatnou pověst, ale on až takový nebyl). Ostatní císaři byli vklidu – i když po Konstantinovi „Velikém“ už to šlo s kopce a bylo tam jen pár vyjímek.
Caligula a Heliogabalus, oba šílení, s úchylkama, týrali své okolí a dopouštěli se zvěrstev.

Paradox je, že třeba za Caligulovy vlády se lidem špatně nežilo, byl vcelku mír, ekonomika šlapala, umění a vědy vzkvétaly. On se o říši totiž ze začátku celkem dobře staral (a hlavně se jí věnoval), až pak zešílel. Za jeho vlády trpělo jen jeho (nejbližší) okolí. Byl, ale nemocný, takže to „nebyla“ tak úplně jeho vina. Sice nemám rád, když se to o takových nemocných tvrdí, protože čí je to vina, když ne jejich – jsou to oni, dělají to oni, je to v jejich hlavě, takže to tím pádem je jejich vina, i když za to většinou nemůžou přímo/vědomě.