vasemi

Myslíte si že se dá vyrobit funkční a výkonný magnetický motor?

Doplňuji:
Ano, který dodává energii – aniž nějakou spotřebovává

Odpovědi
arygnoc

myslíte s permanentným magnetom?

konšpiračné teórie hovoria, že áno.
prax ukazuje, že nie.

kde je pravda, sa ukáže, keď bude elektrina zadarmo (ako to vo svojich predstavách videl nicola tesla – to bol ale idealista, čo?)

anonym

Myslíš motor, který dodává energii – aniž nějakou spotřebovává??
Ne…
Myslím, že zákon o zachování energie přežije všechny současné (stejně, jako přežil minulé) pokusy o výrobu perpetua mobile prvního druhu.
;-D
Doplňuji:
Ad doplnění: Jak už jsem psal – ne, není to možné… A nikdy nebude.

novaky

Ano, dá. Jen je to neekologické. Energie vložená do výroby magnetu je větší, než práce, kterou nakonec motor vykoná. Při jeho provozu se jakkoli stabilní magnety dostávají do interakce s jinými magnety… A to je jaksi postupně odmagnetuje, ale na tu dobu, co to funguje, je to skvělá pičičinka /pokud někoho uráží slovo pičičinka, může používat Gadgets/
Žádný fysikální porušen není
Doplňuji:
Ekonomická stránka je zcela jiná. Pokud by jsi magnety vyráběl na místě, kde je dostatečné elekromagnetické pole téměř zdarma a motor prodával v oblasti, kde je elektřina vysoce honorována, máš recept na ekonomický zázrak a ekologickou katastrofu. Funguje tak hodně věcí, např. třídění odpadu, solární kolektory, …

aless

Ano, tyto motory již byly sestrojeny, já osobně jsem na fyzikální řešení prokazatelně přišel již v roce 1988 ve třeťáku na gymplu. Byl jsem fyzikářem označen za hlupáka. Dnes již tyto motory existují , je to množství permanentních magnetů , uložených na dvou hřídelích pod určitými úhly, aby se hřídele neustále odpuzovaly. Když šoupnu magnet na ledničku, koná práci. Takže je zcela zjevně využitelná. Je to nákladné z hlediska velikosti magnetů a využitelné energie a potlačení tření a pod. V podstatě jde o malou účinnost si myslím. Ale v principu fungují. Je o tom natočeno mnoho videí na youtube a jsou to motory, co mají 2 metry v průměru a obrovské otáčky..