Baronmetr

Myslíte si, že pokud NATO dodá Ukrajině munici s ochuzeným uranem bude jejich obilí opět nezávadné?

Odpovědi
aliendrone

To přeci záleží na tvém postoji. 😉 😁

Pepa25 tvrdí, že jedovatost ukrajinského obilí je hoax. Já jen doplním, že je „demokratický liberál“, abys tomu rozuměl. 😉 🙂

Mně by spíše zajímalo, kteráže africká země odhalila v ukroobilí obsah DDT? 😮 Není náhodou už jen samotná výroba této látky zakázaná? (použití URČITĚ je) Že v ukrosrajdách jsou zakázané pesticidy, salmonela a radiace víme, ale to s tím DDT by mohl opravdu být hoax. NEBO NEMUSEL! 😕

Drap

To co půjde k nám tak bude na 100% nezávadné. Poučme se z nedávné minulosti. Do Polska přišlo obilí s pesticidy, Ty samé pesticidy objevili i na Slovensku a v Maďarsku, ale k nám poslali Ukrajinci kvalitní obilí bez pesticidů. Všechny tyto informac lehce dohledáte v našich médiích a ty mluví /píší/ pouze pravdivé informace.

Baronmetr

@aliendrone Tak já hlavně nechápu proč „obilnice Evropy“ Ukrajina musí používat takové chemikálie k pěstování obilí – kdyby to byl stát, který má málo zemědělské půdy, tak bych to ještě chápal, ale takhle? Hned jak to „prasklo“ jsme doma přešli na rýžovou mouku a pečeme si sami.

aliendrone

Baronmetr>>> Není to žádná záhada, POKUD bys věděl, CO je to za režim, který na Ukrajině panuje. Míra korupce a státní kriminality tam již před válkou dosáhla TAKOVÉ úrovně, že u nás si to většina lidí nedovede představit.

Moderní intenzivní agrohospodářství se neobjede bez hnojiv a dalších chemikálií. Eh, když Číňan nabídne lacino DDT (skladované z doby „velkého předsedy“ Maa), protože i to umí hubit škůdce a zašustí příslušným státním činitelům bankovkami, tak se NEDIV, že Ukrajina kývne. Tak to tam prostě chodí. A my ten xindl ještě PODPORUJEME. Ve skutečnosti Ukrajincům NEPOMÁHÁME (s vyjímkou zločinecké kliky kolem Volodymyra), ale naopak naše „pomoc“ přináší Ukrajině (naprosté většině jejich obyvatel!) jen škodu a zhoubu. O nás samotných nemluvě. 😕

Pepa25

Ty slavné "chemikálie k pěstování obilí " jsou pesticidy, které byly ještě před pár lety ty nejpoužívanější i u nás, než je EU zakázala … 🙂

aliendrone

Pepa25>>> LOL! Nikdo ti přeci nebrání v jejich konzumaci. 😉 Volodymyr bude jásat, POKUD zdesateronásobíš svoji spotřebu jedů, salmonely a radiace. 😁:-D:-D

Ametyst

Baronmetr: Hlavně je zajímavé, že země ve válce má obilí na rozdávání, a žádnou humanitární pomoc nepotřebuje. Ve válkách to bývá naopak, ne? My, ČR, jsme ukrajinské obilí nekupovali už desítky let, nebylo potřeba- ale teď asi musíme dělat charitu a obětovat se až k sebezničení.