orwell

Myslíte si, že opravdu dobře rozumíte Pythagorově větě?

Myslím tím, zda se zde musí nutně vyskytovat součet čtverců.

Nejlepší odpověď
arygnoc

nemusí.

ale všetky plošné útvary (nad stranami trojuholníka) si musia byť navzájom podobné a priamoúmerné dĺžke tej-ktorej stramy.

v definícii bol štvorec stanovený pre jednoduchosť výpočtu.

;-Q

Další odpovědi
mosoj

Já myslím, že nemusí být pouze součet čtverců. Může být i rozdíl. Nepíšeš nad čím !!

Mapel

Určitě ne. Rozumět některým otázkám a hlavně jejich autorům je vyčerpávající.

ivzez

Nejde o součet ani rozdíl čteverců,
ale jejich obsahu …

zzzlatokopka

To se dá počítat i s kruhy:-)))

arygnoc

to sa dá počítať s akýmkoľvek plošným útvarom, kruhom, elipsou, trojuholníkom, 126-uholníkom, …

ale so štvorcom je výpočet najjednoduchší.

;-Q