Avatar uživatele
Standa Macík

Myslíte si, že máme v srdci silnější neuronovou síť než v mozku?

Dobrý den,

já myslím, že ano, ostatně o tom mluví i pan prof. Jan Rak, že máme v srdci mnohem silnější neuronovou síť než v mozku, srdce má svou vlastní poloautonomní neuronovou síť, centrum moudrosti, emocí je tedy spíše srdce, ne mozek. Mně to aspoň smysl dává. Co si o tom myslíte vy? Děkuji za postřehy.

Standa Macík

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? df, Lukas27 před 514 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Alesh

No, asi takhle…

Zdroj: https://www.si­syfos.cz/clanek/1459-fyzik-rndr-jan-rak-phd

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
aliendrone

Popravdě věřím bambiliónům řezníků, kteří pitvali jak mozek, tak srdce. A v mozku našli prakticky jen samé neurony, v srdci prozměnu svalovinu. To víš, ukázaná platí. ;) :)
Já už nějaké mozky viděl, srdce také (jakkoliv ne pod mikroskopem), ale z toho co jsem viděl dávám našim pohodným za pravdu.

Rak je DEBIL, který ustrnul na poznatcích krále Klacka (z dob, kdy Bohr diskutoval s Einsteinem o tzv. „kodaňské interpretaci“). Je to PRAVÝ opak „rigidního pavědce“. Ten odmítá připustit vše, co ještě „nebylo dokázáno“, zatímco on naopak prosazuje to, co již bylo vyvráceno a dělá si na tom živobytí. Jedni i druzí mě mimořádně SEROU! ;) :D :D

BTW – o původnosti jeho ideí mám silnou pochybnost, nápadně se to podobá tomu, co hlásá prof. Michio Kaku. Jenže ten spekulace označuje jako spekulace (a spekulovat „co když“ je ve vědě naprosto vpořádku), zatímco Rak to bere jako hotovou věc a to bez sebemenšího důkazu. A ve vědě prostě ukázaná platí, venkoncem i Einstein si „musel počkat“ na DŮKAZY o správnosti jeho teorie. Kdyby se důkazy NENAŠLY, tak by STR byla jen fantasmagorie. :)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
elkon

Nezabývám se tím, k ničemu to nepotřebuji.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
df

Dobrý den, S touto teorií se setkávám poprve a zní to zajímavě. Netušil jsem, že Rak něco takoveho prohlásil, i když u něho by mě to překvapit ani celkem nemělo. Co znamená poloautonomní? Jako ne úplně samostatné? Mě by zajímalo, kde na ty věci Rak chodí.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
df

Sisyfos je jedna velká trapárna, která je složena ze stáda ovcí. I kdyby měl člověk tři vysoké školy, tak pořád zůstane hňupem

Avatar uživatele
Standa Macík

Alesh: Sisyfos je známé svými častými omyly, berou své názory jako fakta a kdo jde proti nim, tak ho hned označují za blázka, ale sami zapomýnají, že i jejich někteří členové později přešli na opačnou stranu mince, to o něčem svědčí…

Avatar uživatele
zjentek

Macík, uživatel Elkon hovoří pravdu.☝

Nový příspěvek