Filip84

Myslíte si, že je v dnešní době lepší být člověkem, nebo koněm?

Jenom jsem tak přemýšlel, jestli je dnes lepší být člověkem, nebo koněm – protože obojí bytí má své výhody a nevýhody.

No, ještě v minulém století bylo lepší být člověkem, ale dnes už úplně nevím. Ochránci zvířat vymohou nová práva a útočí na lidi. Pokud jde o krmení koní, tak bych řekl, že už téměř žádná diskriminace není. Koně mají plný žlab, lékařské zaopatření, jsou pravidelně kartáčováni, v případě potřeby okováváni, žijí tak snadněji. Naopak koně mají větší risiko bití, podle statistiky je nějak bit každý desátý kůň. Taky koně často obětují kariéru kvůli majitelům, což se od nich tak i očekává. A jistě se najde mnoho dalších příkladů a protikladů…

Jaký na to máte názor? Je dnes celkově výhodnější být člověkem, nebo koněm? (Jinak „koněm“ či „člověkem“ myslím biologicky, od narození!).

Abych promluvil za sebe, tak jsem rád, že jsem člověk a nikdy bych neměnil! 🤓😂

Nejlepší odpověď
cappuccino

Mozna konem! Ten aspon nepozna, kolik je na svete lidskych blbcu!!

Další odpovědi
Kelt

Kůň by takovou blbost nenapsal.

Rokio

Podle mě člověkem.

Nemusím pracovat, jsem zajištěný a žiji ve vyspělé zemi. Co víc si přát? Jenom to zdraví by mohlo být lepší.

Kdybych si měl vybrat, tak bych koněm být nechtěl.

df

Vždy je lepší být člověkem. Na Zemi jsme nejvýše postavené bytosti a máme každý svůj podíl na vývoji lidstva. Na každém záleží, pokud na něčem dělá. A to, když například se uzavřeš před okolím a pracuješ na svém mentálním/ duchovním vývoji, to děláš pro lidstvo velmi záslužnou práci.

Ale neříkám, že být koněm je lepší nebo horší.

Možná každý z nás byl jednou koněm. To by vysvětlovalo evoluci. Ona je totiž evoluce a evoluce. Je možná teorie, že pravá evoluce je to, že každý si prošel postupně všemi vývojovými stádii, od nejnižší formy života až po nejvyšší 🤔

da ny

V dnešní době se kůň tolik nenadře, jako kdysi. Když dřel pro blaho člověka
a dřel v lese, na polích, v dolech, válkách.
Tahal lidská břemena, jako sounar. 😉
Je předmětem sázek, výher a zisků, při sportovních akcích.

Dnes, v mnoha profesích, v mnoha zemích světa, lidé stále
nebo opět, „dřou jako koně“, za mrzký peníz.

Tonda Káňa

To jsi tak hloupý, že nedokážeš vymyslet vlastní dotaz a pořád kopíruješ mé dotazy? Trapáku…