Rokio

Vzdělávám-li se nerad v oblastech, kde se až moc často mění informace, je to nedostatek, lenost, či něco jiného?

Nerad se vzdělávám v oblastech, kde se až moc často mění informace. Nerad si tedy vědomosti aktualizuji.

Na druhou stranu se rád vzdělávám a učím se rozhodně více než průměrný žák školy, kterou navštěvuji. Nevadí mi také opakování, prohlubování znalostí v oboru, který dobře ovládám či rozšiřování obzorů.

Jak se na to díváte vy? Je to velký nedostatek, či je to běžné?

Odpovědi
Kepler

Je to běžné, říká se tomu nedostatek nadšení pro daný obor. Například dobrý lékař je odsouzen k doživotnímu studiu a sledování novinek ve farmacii. Jinak končí jako „acylpyrinový felčar“.

ivzez

Podle mne jde o chybně zvolenou oblast.
Pokud mne cokoliv zajímá, neohlížím se na to,
že se v této oblasti často něco mění.

Já to mám spíše naopak:
Pořád mne baví se učit něco nového a těší mne, že se v oblastech, které
mne zajímají neustále něco děje a mění (nezůstávám tak stát na místě).