vlk samotař

Stále si někteří myslíte,že práce je dostatek

http://www.no­vinky.cz/krimi/269317-propusteny-ucitel-se-obesil-primo-ve-skole-v-ostrave-vitkovicich.html
Doplňuji:
Já si to vyzkoušel na vlastní kůži.Vůbec se tomu co udělal nedivím.Lehce se řekne odstěhovat za prací,nebo hledat mimo obor-Tohle můžou tvrdit mladí a svobodní.

Nejlepší odpověď
quentos

Tady nejde o to, že by OBECNĚ byl práce nedostatek. Spíš daný učitel měl oprávněnou obavu, že v jeho věku už ho nikam nepřijmou…

Další odpovědi
anonym

Jak které, jak kde a jak pro koho.
Je nesmyslným prohlášením, že kdo chce, ten si práci najde. Záleží také na tom, jaká práce by to měla být. Zřejmě těžko bude plnohodnotnou náhradou při ztrátě zaměstnání pro vysokoškolského profesora práce v kotelně, nebo v mrazírenském provoze.
Ne, není dost práce.
A ti, kdo tvrdí opak, by si měli slast nezaměstnanosti nebo propuštění z práce vyzkoušet na vlastní kůži. Potom by takové bludy přestali hlásat.

Alesh

Tohle přeci vůbec není o tom, jestli je nebo není dostatek práce. Ztráta zaměstnání je pro spoustu lidí velký stresor. A pokud se k tomu ještě třeba něco přidá, tak zvláště slabší jedinci se pak mohou uchýlit i k takovýmto zbytečným zoufalým činům. Konkrétně, co se týče tohoto jedince, tak měl to kousek do důchodu (do předčasného určitě) a udělá takovou pitomost. Každá situace se dá řešit, jenže jednodušší je nechávat se denně masírovat zprávami v TV a podléhat té šílené desiluzi a pocitu beznaděje. Nikomu svůj názor nevnucuju, když si někdo chce myslet, že je všechno v pr…, tak ať si to myslí. Já budu vždy raději hledat jak to jde a ne jak to nejde. Valná většina populace bohužel přemýšlí opačně.

anonym

Problém je trochu širší, žiadny podnikateľ, ktorému ide o zisk, preňho nerentabilnú, aj keď potrebnú prácu neponúkne. Snaží sa pochopiteľne pri zamestnávaní získať čo najviac zisku z práce pri minimálnych výdajov. Tú nerentabilnú necháva na štát. Štát staraj sa … a keď sa štát pre nedostatok peňažných zdrojov nestará, kto je na vine?
Mnoho ľudí prirodzene hľadá prácu podľa svojho vzdelania, za čo najvyšší plat.kvalifikované miesta a menej platené práce prenechávajú druhým. Prirodzene, potom sa im ťažko hľadá. Ako hovorí Alesh, treba hľadať ako sa dá, nie ako sa nedá. Zobrať aj menej kvalifikovanú prácu a popri tom si hľadať tú svoju. Ak nenájdem prácu vo svojom bydlisku, okolí, treba sa pozrieť aj do iných regiónov. Ponuka práce predsa nie je rovnomerne rozložená v celej republike, v jednej oblasti je nadbytok pracovných príležitostí a nedostatok ľudí, v inej oblasti to je naopak. Prípadná brigáda, práca „na ruku“ bez zdanienia a odvodov je na najlepšej ceste do straty budúcnosti, roky plynú, staroba sa blíži, sociálna istota žiadna. Povahovo slabší sa vzdávajú hľadania práce, čo je priama cesta na ulicu, prípadne až k sebevražde…
Doplňuji:
„Lehce se řekne odstěhovat za prací,nebo hledat mimo obor-Tohle můžou tvrdit mladí a svobodní.“
nemôžem s touto formuláciou súhlasiť. Ja som po 35 rokoch odišla z istej práce z vlastného rozhodnutia (pre nesúhlas s vedením organizácie) do neistoty. Teda naozaj už som nebola mladá (fyzicky) a slobodná. Vzhľadom na svoju úzku špecializáciu, utajovanú „čiernu knihu“ (pre mladých, zoznam nepohodlných v danom rezorte a podobne), som nemala hneď prácu. Zobrala som „podradnejšiu“ (každá práca má svoju cenu, nejestvuje podradná práca) prácu a ďalej som bojovala s mocou arogancie. Po roku som vyhrala a mám svoju prácu, aj keď nie v pôvodnej organizácii.
Takže môj názor:
Nevzdávať sa a bojovať postojačky, ak klesnem na kolená bojujem ďalej…
No passaran!

Drap

Kolece pravdu v tom, že ztráta zaměstnání je ztráta a stres. Když však byl práce dostatek, tak nepamatuji, že by někdo z tohoto důvodu spáchal sebevraždu.
A tato neni jediná. Stačí si přečíst jak enormě narustají třeba mrtví na kolejích.

suaeda

Je to smutné, ale asi to spolu souvisí. Souhlasím s tím co píše „Drap“. Občas mám přístup ke statistikám, které se běžně neuveřujňují a nárůst neštěstí nejen na kolejích narůstá. Je nejistota a pokud člověk přijde o základní životní potřeby (a pravidelné zaměstnání s příjmem peněz je k tomu bezpodmínečně nutné) tak to řeší tím posledním způsobem. Je to důsledek krize u nás.
Doplňuji:
Sehnat práci je u nás hlavně v některých krajích a pro dříve narozené je nemožné. V porovnání s tím co slyším od kámošů tak např. v Rakousku, Německu ale i jinde tak tam je to snažší. Nedivím se u nás mladým a vzdělaným lidem, kteří umí jazyky že prchají pryč.