bububabu

Myslíte si, že je normální nechat malé děti chodící do školky vytírat společnou chodbu domu?

Z přízemí do prvního patra.

Nejlepší odpověď
dubraro

Co myslíte slovem „nechat“? Nařídit jim to, nebo dovolit jim to?
1/ Děti rády napodobují chování dospělých, tak proč by nemohly zkusit vytřít schody, pokud jim na to síly stačí.
2/ Je v pořádku, pokud se děti podílejí podle svých schopností na chodu domácnosti.

Další odpovědi
anonym

A proč by to mělo být nenormální?Bydlím v rodinném domku mé tři děti se odvmalička podílely na pracech okolo domu či v domě.Úklid uhlí…měly malé kolčko, kterým odvážely uhlí do koteln, popř.malými lopatičkami mně nakládaly uhlí na mé kolečko.Úklid dřeva na zimu…nakládaly dřevo do koše, který já jsem odnášel.Manželce pomáhaly s nádobím, popř.luxovaly a dělaly práce přiměřeně k jejich věku.
Zkrátka děti se musí zaměstnávat od malička jinak z nich vyrostou lidi pro které je každá práce obtížná.

Kelt

Byla doba, kdy to bylo normální. Děti pomáhaly rodičům. Dnes sedí u televize u počítače. Samozřejmě, záleží na tom, jaké mají rodiče.

Klaproth

Z přízemí do prvního patra to normální není. Normální postup je opačný, z patra do přízemí.

zjentek

co se v mládí naučíš…

ivzez

Já bych to tedy vzala opačným směrem,
ale jinak to nepovažuji za nic nenormálního.

My jsme s dětmi dělávali spoustu věcí společně
(nepouštěli jsme je snad akorát k elektřině).

A pokud předškoláci na té chodbě něco „provedli“ (rozlili,
rozbili, něco tam naházeli, …) je to podle mne výchovné.
[Rychleji se naučí chovat ve společných prostorách.]

krpik

Pokud to dělají místo školy tak určitě je to špatné ale jinak ne. Já jsem rodičům pomáhal a nikdy to nebylo špatné.Aspoň mají trochu pohybu pokud přijdou ze školy a sedí u počítače.
Sousedka má kluka asi 12 let co poseká i kousek zahrady a nikdy jsme se tomu nedivili.

Mc Merkurion

…jak již napsali jiní:

  1. je to špatný postup, spíše odeshora
  2. co se v mládí naučíš…
  3. děti chodící do školky mohou být taky předškoláci…
  4. děti rádi pracujou (ty malé, co z toho ještě nemaj rozum) tak proč jim bránit
  5. já dělal i jiný věci…