Super guy

Myslíte si, že jde přežít střelu v hlavě, kterou způsobil výstřel z palné zbraně?

Myslíte si, že jde přežít střela palnou zbraní do hlavy?

Nejlepší odpověď
annas

Střela určitě přežije v hlavě, nebo i mimo, pokud hlavou proletí,

Ale zda postřelený přežije, když ho zasáhne střela, není vždy jednoznačné. Záleží na tom, kam ho zasáhne.

Co si myslím, není rozhodující, ale jaký bude výsledek. Vidím to občas ve filmu, v reálu samozřejmě ne.

Další odpovědi
Fm2.0

Střelba do hlavy je i prostřelení ucha, nosu, brady, tváří.
Plno lidí přežilo průstřel hlavy. Dokonce i když zasáhl mozek. Pak ovšem byli v kritickém stavu, někteří v komatu, někteří se z něj neprobrali, ale přežili. Dostat zásah do mozku a přežít se sice považuje za zázrak, ale stává se to.
Důležité je, co je to za zbraň, co vše trefila nebo minla a svou roli hraje i štěstí. Šance na přežití po zásahu hlavy (mozku) ale není moc velká. Alespoň en bez nějakého poškození. I po zásahu mozku se dá přežít, ale to pak nese nějaké následky. Příjde na to, kterou část mozku zasháné. Pokud bude mít štěstí a přežije může přijít o zrak nebo sluch, řeč, motoriku anebo může být mentálně retardovaný.

Když jsi fakt blbý, tak je průstřel hlavy neškodný. https://www.y­outube.com/wat­ch?v=NHkWXLmVi_c&t=559s

TOP 5 Lidé, kteří přežili s prostřelenou hlavou
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=_Qo-4xReo-I

Zdroj: https://www.go­ogle.com/sear­ch?client=fire­fox-b-d&q=p%C5%99ie%C5%BE­ili+pr%C5%AFst%C5%99el+h­lavy

Drap

Jde, bylo už mnoho podobných případů.

Justin1

Četl jsem o člověku jménem Phineas Gage, který v 19. století v Americe pracoval na odstřelu skal při stavbě železnice. Do navrtané skály dával střelný prach, zasypával ho pískem, aby výbuch směřoval do vnitřku skály a ne ven, a upěchovával ho železnou tyčí. Jednou ho někdo vyrušil, on zapomněl dát písek a upěchovával tyčí samotný střelný prach. Prach vybuchl a tyč mu proletěla hlavou. On i s proraženou hlavou zůstal při vědomí. Žil pak ještě skoro 12 let, přičemž se po nehodě změnilo jeho chování.

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Phineas_Ga­ge

Dochy

Vzhledme k tomu, že je doloženo mnoho případů, kdy postřelený přežil, bych tipnul že se to určitě přežít nedá… 😉