Kelt

Myslíte si, že bude jednou věda na takové úrovni, že toto nebude jen fantazie?

A je to schopnost ovládat čas. Někdo najde třeba zlatou minci, vloží ji do určitého přístroje a na obrazovce se objeví něco v tomto smyslu. Mince pochází z 12. století. Odlil ji Mistr Tadeáš z Blatné. Byla součástí pokladu vojvody Martina z Louče, který měl .. Následoval by seznam členů rodiny a příbuzných, jejich činy a pod. Papír snese všechno, že. Může to být někdy reálné? Aspoň něco? Nebo nic. Děkuji.

Odpovědi
Kepler

Myslím, že nereálné to není. Každý přístroj je chytrý jenom tak, kolik dat do něj vrazíš. Příkladem by mohla být navigace, která by ti ukázala skutečný obrázek místa, které by sis zvolil, a to z různých úhlů. Podobně jako PANORAMA v aplikaci MAPY (Seznam.cz), jenže ta mapuje jen místa, kam se dá dostat autem.

zjentek

Mě by jen zajímalo, jestli je ve vesmíru krom člověka ještě něco, co si tolik zakládá na minulosti a toho bych se zaptal, proč to tak činí. Zjistit, pro kterýho čerta se zabývat něčím nereálným na úkor reality – toho, co se děje právě teď. Vědu by podobná poznání mohla hodně obohatit.