Lotr2008

Můžu si v testu z matematiky funkci označit jakýmkoli písmenem naší abecedy? Budu mít za to mínus body?

Měl bych třeba funkci ž(x) nebo funkci x(x) či funkci y(x) atp.

Nejlepší odpověď
aliendrone

Čistě teoreticky – můžeš ji třeba označit i plivncem na papír, podstatné je, abys dodržel matematickou korektnost.

V praxi je situace jiná. Existují pravidla pro matematický zápis a to proto, aby i JINÍ mohli sledovat postup. Kaňka klidně může znamenat „násobení“, ale jsem si jistý, že by s tím kantor měl celkem „problém“ a příslušně to ohodnotil.

U funkcí se nejčastěji používá jmeno „f“ s nějakým parametrem (x), tedy „f(x)“.

Další odpovědi
Kelt

Hlavní je výsledek a postup, který musí být logický a názorný. Musíš používat číslice a závorky a matematické operace, které jsou mezinárodní, ale jestli si označíš osy pomocí obrázků, egyptských hieroglyfů, je to tvoje věc. Ovšem toto označení os jako x a y je tak vžité a jednoduché na psaní, že vše ostatní je neekonomické a nevýhodné. Jistě, proč to dělat jednoduše, když to jde složitě.
Hlavně abys tu práci stačil tímto vylepšením odevzdat včas a správně.

led

Matematické vzorce a postup ich výpočtu sú presne stanovené.
Tvoj problém som mala na základke. Vzorce a postup správne, len taký detail, ako zápis znamienka ± mi nedovolili dostať z matematiky výslednú za 1, aj keď ako som sa dozvedela po rokoch, ma doporučili na matematickú školu.
„Jednoducho pre žiaka "učiteľ = Boh“ a matematické vzorce sú Božie príkazy z Bible."