Dagmardrahom

Můžu se v skoro v 70 začít učit hrát na piano? Je to celoživotní sen. Samozřejmě s pomocí učitele klavíru.

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Drap

můžeš

Proč by ne Nikdy neni pozdě začít, ať se to týká čehokoli, pokud má člověk k tomu fyzické předpoklady.

Další odpovědi
Anikitos

můžeš

Můžete, záleží jen na vaší vůli a odhodlání naučit se to.

Učení není žádným věkem omezeno.

orwell

můžeš

Začít učit se je možné skoro cokoliv kdykoliv, otázka je, co si od toho slibuji. Rudolf Firkušný koncertoval ještě po osmdesátce, ale to byl Firkušný a určitě nezačínal v sedmdesáti. Člověk si má plnit sny, pokud jsou reálné. Budu-li začínat v sedmdesáti úplně od začátku, tj. i se čtením not a k tomu ještě s prsty postiženými revmatismem, nevím, jestli je to dobrý nápad. Podle mého názoru učení sice není věkem omezeno (jak píše Anikitos), ale je omezováno a to poměrně dost. Prostě na některé věci je pozdě, i když se nám to nelíbí. Třeba začínat se sexem v devadesáti a chtít si udělat vlastní děti.
Důležité taky je, jestli člověk už někdy v mládí přišel aktivně do styku s hudbou a osvojil si základy hry třeba na jiný hudební nástroj i s potřebnou teorií. Pak už je to o něčem jiném.
Co říct závěrem. Zkuste to, ale nedělejte si příliš velké naděje. Nakonec přestat s tím lze vždycky. Existují sice výjimky, ale výjimečně. Ale možná právě vy jste taková výjimka 🙂

hapiky

můžeš

Osobně vím, že když je talent, můžete začít kdykoliv. Když je talent malý, tak to lze tzv.našprtat na jakouž takouž úroveň. Když talent chybí, daleko se nedostanete.
Jen pro zábavu, ovšem, na to talent není potřeba.
Pokud budete schopna číst noty jako noviny, tak to bude brnkačka.

quentos

můžeš

Vzhledem k absenci otazníku jste si sama odpověděla.

yuko

můžeš

A hlavne muzete hrat skladby, ktere se Vam libi. Ani ucitele nebudete potrebovat.

aliendrone

můžeš

Pochopitelně že ANO! Nicméně bylo by přehnaně optimistické očekávat, že z Vás bude další Valentina Lisitsa. Mistrovsví se cvičí mnoho let a ve Vašem případě čas i věk pracuje proti Vám.
Nicméně dobrých výsledků při usilovné snaze by se moho dosáhnut, pokud proti Vám nezapracují výše zmíněné faktory. :)
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=wTSu1jjKpgI

Marky Stark

můžeš

orestez

nemůžeš

Jako jo, můžete, to je jasné. Ale něco Vám od začátku hraní na piano brání. Vy raději anketu, než jít za svým snem? Bývaly babičky, které za svého života na piánu, harmoniu, citeře a syntetizéru vytvářely melodie, jako kdyby vyšívaly nádherné šály. Dám link na jednu moc super babičku jak pěkně hraje https://www.y­outube.com/wat­ch?v=Jp1qDsd0a94

Zdroj: https://www.y­outube.com/user/Mat­thewtrayling/vi­deos

xxx3

můžeš

Zkusit se to dá, záleží ale na tom, co od toho čekáte. Jestli jde o hraní písniček pro radost, nebo Chopinvých etud. K tomu prvnímu se lze dopracovat během prvního roku, u toho Chopina je to už záležitost několika let a pravidelného cvičení. A věk tu samozřejmě také hraje svou roli.

kelley

můžeš