můžu řídit traktor když mám skupiny A,B,C,E děkuji

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Ne, na traktor je T

Další odpovědi
rtepp

Traktory:
skupina T – Řidičské oprávnění skupiny T opravňuje k řízení traktoru a samojízdného pracovního stroje, k motorovému vozidlu smí být připojeno přípojné vozidlo

cukrar

http://www.sbir­ka.cz/POSL4TYD/NO­VE/11-297.htm

§ 80 a

jendahun

Probírali jsme to na jaře při školení na profesní průkaz.Na samotný traktor bez vleku vám stačí C,jsou to vozidla nad 3500kg.Výhledově se prý znovu uvažuje o tom,že na traktor se bude muset dělat řidičák zvlášť na skupinu T,jak to kdysi bylo.
http://www.au­toskolanosek.cz/?p=o­tazky_a_odpove­di
Doplňuji:
Pardon,cukrar má čerstvější informace a asi se to už změnilo od září.

jmhad

Pořád převládá názor,že na traktor musím mít něco extra.Není pravda.S Béčkem mohu řídit traktor do 3500 kg a k němu přívěs do 750 kg. Ale s Téčkem nemohu řídit osobní auto.Jen jakýkoliv traktor.
Tedy Béčko má vyšší kvalitu než Téčko.Pokud mám Béčko a Éčko,mohu řídit traktor o hmotnosti 3500 kg a neomezený přívěs.Pokud mám Céčko a Éčko,mohu řídit jakýkoliv traktor a jakýmkoliv přívěsem či návěsem, ovšem s platným omezením počtu lidí na vlečce.Ale to už se dnes nenosí.
V předepsaných případech musím mít ale profesní průkaz.
Já tohle kdysi řešil kvůli rolbě,kdy zaměstnavatel chtěl B+T a odpověď ministerstva dopravy byla ve výše uvedeném napsaném.

Zdroj: § 81 a další vyhlášky 361/2000 Sb v platném znění

kreygon25

S řidičským průkazem B můžete řídit traktor do 3,5 tuny +750 kg vlečku.
S ŘP sk. C můžete řídit libovolný traktor + 750 kg vlečku.
Pokud máte k dané skupině i E tak vlečku bez omezení.
Ano, skupina T je k řízení traktorů apod. a je od 17let. Pokud T máte, můžete řídit traktor + vlečku bez váhového omezení. Nesmíte s ním řídit osobní automobil.
Tedy, skupina C+E plně nahrazuje skupinu T. Do řidičáku ale skupinu T nedostanete stejně jako nedostanete k skupině B i AM, i když máte právo řídit tyto motocykly do 45km/h.