Otazník123

Jak je to s řidičským oprávněním pro tyto skupiny?

Mám v plánu si dělat řidičák na auto a chtěl bych i rozšíření B+E (abych mohl zapojit i větší vozík) mohu si rovnou dělat řidičák i s tímto rozšířením nebo musím mít nejdříve samostatně B a rozšíření dělat až potom?

Nejlepší odpověď
Drap

Můžeš dělat kteroukoli skupinu. Nižší stupeň k tomu neni potřeba.

Další odpovědi
mzm

Autoškoly chtějí na rozšíření B+E to B, takže dohromady (těsně za sebou) obojí asi půjde, ale asi bych si dal nějakou dobu aspoň na trochu praxe jen s tím B.

Úplně nejpřesnější bude se zeptat v konkrétní autoškole. Můžou mít nějaké vnitřní směrnice, které to umožní nebo taky ne.