obyč holka

Můžu přejít ze sedmé nebo osmé třídy ze základky na gympl?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
annas

Ne

Klikla jsem NE.

Sloveso přejít je nepřesné. Nemyslíte třeba přestoupit?

Je třeba se přihlásit a složit přijímací zkoušky.

Na šestileté gymnázium se můžete přihlásit po ukončeném 7. ročníku základní školy.

Na čtyřleté gymnázium se můžete přihlásil po ukončení základní školy.

Můžete být přijata, pokud složíte úspěšně přijímací zkoušky, a na základě výsledků ze ZŠ.

Další odpovědi
quizzi

Ano

Lze přestoupit do ročníku odpovídajícího ročníku základní školy nebo do vyššího ročníku nižšího stupně víceletého gymnázia v souladu s ustanovením § 63 školského zákona.

O přestupu žáka základní školy do jiné školy rozhoduje na základě žádosti zákonného zástupce žáka ředitel školy, do které se žák hlásí. (§ 49 odst. 1 školského zákona)

Zdroj: http://swisscon­sulting.cz/fi­les/SjU/4.-Prestup-zaka-na-jinou-skolu.pdf

ivzez

Ano

Podáš-li včas přihlášku na víceleté gymnázium a zvládneš-li
přijímačky, můžeš už ze sedmé třídy na šestileté gymnázium.