zzzlatokopka

Můžu parním čističem umýt auto?

Mám na kopotě, masce a čelním skle plno zdechlých much, ostříkla jsem to vapkou a je to tam pořád:-((
Nechce se mi to drhnout kartáčem, tak uvažuju, že prubnu ten parní čistič.

Co všechno tím parním čistiičem myjete?

Všem předem děkuji za odpovědi:-)

Nejlepší odpověď
briketka10

Nevím, jaký máš parní čistič, ale tady se píše :
S parním čističem lze s úspěchem likvidovat skvrny od jídla a rozlitých
nápojů (nečistoty se rozpustí a vzlínají spolu s párou), odstraňovat led
z vnitřku lednic a mrazáků, čistit a odmašťovat kutilské a sportovní nářadí, pročišťovat nedostupná zákoutí mechanismů a strojů, dezinfikovat hračky
i mýt citlivé povrchy, jako například teflon na pánvích a toustovačích.
Tak si myslím, že kapota a auto by se dalo umýt .

zdroj :
http://www.par­nicistic.estran­ky.cz/clanky/jak-na-uklid-s-parnim-cisticem_.html

Další odpovědi
anonym

Copak mouchy, ty neš aby se vyhly, tak se daj radši sejmout, ale lepší je vejce, to tě mezi tím i okradou 🙂
http://www.au­toalarmy.sk/clan­ky/vajce-na-celne-sklo.html

http://www.rady-navody.cz/domac­nost/uklid/3172-jak-cim-odstranit-od-musek-znecistene-okenni-skla-bez-pouziti-chemie-tipy-rady-doporuceni-umelohmotna-sitka
Doplňuji:
Co jsem to zasejc napsala za hrubajznu? TVL 😁

Hlada

Obecně se nedoporučuje mýt auto na slunci. Jinak řečeno, tepelný rozdíl nějakých 50° může poškodit lak. U parního čističe může být tepelný rozdíl větší. Na lakované části bych ho proto nepoužíval. Stejně tak je otázka, co udělá tvrzené sklo při tak velkém bodovém zahřátí. Raději bych zůstal u hadru a lidského sádla.

gecco

Nemám parní čistič…
😉
Ale občas používám ´půjčený´, když chci umýt lité disky od ´zapečeného´ prachu z kotoučů – jde to líp, než běžnou wapkou.

Rafaelo111

A co tohle? http://www.pi­katec.cz/produk­ty/
V autosalonu na primě to sem tam ukážou jak to funguje.
Jednou do toho asi praštím a vyzkouším to.

ReHu

Já jezdím do samoobslužné myčky, je to na principu wapky a super.

Petrovskalui

Parním čističem bych asi auto nemyla, protože bych se bála o poškození laku nebo ne? Ale i tak bych se chtěla zeptat, jak po mytí auta co nejlépe chránit lak auta?

Renikled

No ideální je už při mytí používat kvalitní autošampon a potom také kvalitní ochranu laku auta. Já používám keramickou ochranu laku auta. Vybral jsem si schválně kvalitní autokosmetiku a přípravek, který se dá jednoduše na lak auta aplikovat a vydrží ho dlouho chránit. Kupuji si z obchodu halbich.cz autokosmetiku od značky Korrek. Z hlediska jednoduché a kvalitní ochrany laku auta konkrétně přípravek Pro Hydrox, který se aplikuje na mokré auto po mytí. Celá aplikace na auta u mě do 15 minut.

anonym

já zapomněla napsat to hlavní, že parní čistič je na přední sklo slabej, neumyje to pořádně

zzzlatokopka

Hlada okna se tím mýt můžou, alespoň ty v domě, ty plastové, to šlo dobře dolů i barva po malování.

gecco

Rafaelo – už jsem se potkal s jedním prodejcem, který se mi pokoušel něco takového „nano“ vnutit…
A když jsem se jej ptal, co „nano“ to je, tvářil se jako Kačka Žak na dotaz, co je to biomasa…
😁

zzzlatokopka

Dívám se, že to Nano je dražší, než moje auto:-DDD

gecco

;-DD