Kura

Můžu natřít dřevěnou udírnu z venku ?

A čím ? Ze smrkových palubek je a bude stát na dešti.

Nejlepší odpověď
kropitko

Pro venkovní povrchovou úpravu můžete použít tenkovrstvý lazurovací lak S 1035 Lazurol Topdecor.Tato povrchová úprava nezanechává na povrchu prakticky žádný nátěrový film (vrstvu(, dřevo může při změnách podmínek „pracovat a dýchat“ aniž by něco praskalo a loupalo se. Obnova je snadná opětovným napuštěním.

Zdroj: http://www.re­mal.cz/prispe­vek/udirna/?ex=6gH17­19a

Další odpovědi
anonym

Tak to bych vůbec nedoporučoval.Spíše bych ji jenom zastřešil.

tom004

Dobrý den. Já bych ji nechal tak jak je. Smrk je dobrá volba, a není problém ji po 5–10ti letech zbourat a postavit novou. A to jsem přesvědčen,že vydrží déle. Při uzení,unikající kouř,obsahuje nejen vodní páry,ale mimo jiné i mastné složky. Ty by měli dřevo docela dobře zakonzervovat. Na zahradě máme na kamenné podezdívce dřevěnou udírnu,asi 7 let,(zvětšovali jsme jí),a je v pořádku. U sebelepšího nátěru,vždy je nějaká možnost,že obsahuje něco,co může ovlivnit proces uzení. Ale berte to vysloveně jako můj názor. Dneska je těch přípravků na trhu tolik,že třeba najdete opravdu kvalitní.