Dr. Darko

Můžu jezdit ve Švýcarsku s českým řidičákem sk. B?

Nejlepší odpověď
Meggie2

Jako turista můžete. Problém však nastává, pokud tam začnete bydlet. Tuším, že během roku pobytu ve Švýcarsku si musí člověk řidičák nechat vyměnit za švýcarský. Dělat zkoušky znovu není třeba. Jen stačí zaplatit a řidičák vám vymění. Problém však nastává, pokud se tam přestěhujete a chcete začít pracovat jako řidič. Většina zaměstnavatelů vyžaduje švýcarský řidičský průkaz ihned, s českým vás nezaměstnají.

Další odpovědi
Edison

Samozřejmě.

Kryšpín

Jako turista ano, trochu pozor na dopravní předpisy překročení v obci o 20 km je 10 tisíc Sf a zákaz řízení, od 25 km výše odnětí svobody do tří let.
Mimo obec nad 20 km pokutu určí soud, nad 30 km odnětí svobody do tří let a zákaz řízení. Je tam omezení na 50 a 80 km, bylo by dobré pokud pro mistry volantů z Česka si občas zajet do Švýcar, nedat blinkr ohrozit, nebo vybrzdit tak přímo od dopravního policisty putujete s klepety na rukou za mříže. Má to také výhodu soud je do 24 hodin.