n_kodies

Můžu cestovat po ČR i když mi není 18 let?

Chtěla bych cestovat ale sama. Samozřejmě že jen po ČR, třeba na takový třídenní výlet do Prahy. Rodiče ale říkají, že jsem na to malá (je mi 15) Bojí se, že se tam ztratím nebo mě někdo okrade atd. Nevím jestli mě třeba ubytují, když nebudu mít 18 poraďte prosím někdo zkušený.

Odpovědi
agentpv

Správně by tě ubytovat nikde neměli. Taky jsem v 80tých letech sem tam přespali někde na nádraží, nebo na lavičce v parku – ale nikdy jsem na to nebyl sám. I tak třeba v Praze na nádraží jsme jako mladíci dostávali spousty nabídek od starších pánu k přespání u nich doma v teplém pelíšku…
A ovládáš dobře karate, aikido, nebo jiný bojový sport?

Dochy

Můžeš, ale bacha na nebezpečí. Musíš být dohodnuta s rodiči, Ti by měli vědět podrobnosti o Tvých plánech. Cestovat sama ale rozhodně nedoporučuji, alespoň ve skupině. Je možné že s ubytováním budou potíže.

Pajamisnerov: „Nemůžeš“
Co Tě vede k této odpovědi? Ve 14 jsem jezdil na intr. Jaký je výrazný rozdíl mezi 4 hodinovou, 12 hodinovou a třídenní cestou?

peterd108

Rodiče mají za tebe zodpovědnost, takže bez povolení sama cestovat nemůžeš.

led

peterd108 to napísal jednou vetou, ja to trochu rozpíšem…

1 – Na cestovanie „po svete“ do svojej plnoletosti vždy maj súhlas zákonného zástupcu. To znamená svojich rodičov, ktorí za teba zodpovedajú.
Než pôjdeš na výlet do veľkých miest, prever si vopred možnosť ubytovania a stravovanie, Ubytovanie vopred rezervuj a upozorni ubytovateľa na svoj vek a kontakt na rodičov. Nepoliehaj sa na náhodu. Praha nemá až toľko voľných „turistických lôžok“ bez rezervácií.
2 – V kríkoch a na neregistrovaných privátoch spať je veľmi nebezpečné.
Nie je to bezpečné, ako napríklad v lete roku 1970, keď náš spánok (peších turistov, čundrákov a trampov z celého sveta) v kríkoch parku na Alexanderplatz v Berlíne celé noci tajne strážila jednotka ľudovej polície (o čom sme ani nikto nevedeli).

Pajamisnerov

Nemůžeš