terry

Můžete říct, že nějaká kniha ovlivnila váš život?

Nejlepší odpověď
anonym

No,nebyla to zrovna kniha,spíše taková knížka – spořitelní – po babičce!
Neeee,dělám si srandu.
Takovou knihu ještě nikdo nenapsal,aby ovlivnila můj život,ale jsou takové,které mi daly něco do života : Čuk a Gek,Timur a jeho parta,.....

Další odpovědi
Drap

Dva divoši E.T. Seton

fcoop

Knih by bylo víc.Co ovšem ovlivnilo zásadně můj život a nejen můj,nebyla kniha,ale knížka,taková červeňoučká,drží­vala se ve vztyčené ruce při takové klauniádě,které se říkalo hlasování.No nic.

Knihy jsou nádherná záležitost,ale abych si nějakou přečetl a vykročil jiným směrem – to ne.

Sůwa

Axel Munthe – Kniha o životě a smrti
Vladimír Páral – Profesionální žena
Betty Mac Donaldová – Vejce a já a Co život dal a vzal
Každá kniha člověka může nějak ovlivnit, ale lépe je kladně, než záporně.

ReHu

Asi jich bude pár.
Ale ty poslední dvě, které čtu teď asi také. Jsou aktuální :).

Byznys pro 21.století od R. Kiyosakiho
Buďte šťastni i v těžkých dobách od A. Matthewse

Lucijej

U mě to jsou především tyto dvě:
Tajemný svět druidů Philip Carr – Gomm
Jak přicházejí sny – Richard Matheson

led

možno vás prekvapí známy názov tendenčnej knihy
od Nikolaja Ostrovského „Ako sa kalila oceľ“
nie dej, ale sila človeka ťažko skúšaného s jeho nezdolnou duševnou silou nevzdávajúceho sa svojho cieľa, napriek ranám osudu. Jeho schopnosť žiť a bojovať do poslednej chvíle.

Prevzala som do svojho života časť jeho bojovnosti i skromnosti, túžbu učiť sa a tvoriť nové.
Ako hovoril v muzikále Muž z la Mancha ďalší „nesmrteľný“ Don Quijote (podľa Miguel de Cervantes y Saavedra-Dômyselný rytier Don Quijote De La Mancha):
Žiť v snách, v nesplniteľných snách a ísť tam, kde by smelý sa bál…
Tieto dve Osobnosti naozaj veľmi ovplyvnili a obohatili môj život už v prechode z detstva do dospelosti

fablen

v dětství (spíš zaujaly než ovlivnily) knihy od Remarqua, Čapka a knížka o čachtické paní

později v dospělosti pak ovlivnily: knihy pozitivního myšlení a duševní potravy – bylo jich více

briketka10

všechny knihy od Alexandra Dumase, Agathy Christie, E.A.Poa,Ed McBaina,Ellery Queena, Arthura Conana Doyleho, 3×Perry Masona – jezdila jsem hodně vlakem a četla jsem je jedním dechem..
od Dumase romantiku od těch druhých nerváky..
v dětství Dva divoši a indiánky..

ale nejvíc mě ovlivnila v dětsví tato knížka to mi bylo asi 10 let..
Strašidlo cantervillské moc jsem tomu nerozuměla, ale co si pamatuju byly tam krásné obrázky a na obalu to strašidlo na konci mi ho bylo líto asi že bylo opuštěné..

Lorrien

česko-anglický slovník :)))))

venkovan

Vkladní, vojenská a potom „modrá“.

Damiana

Ne přímo, že by mi ovlivnily život, to by bylo moc silné kafe, ale Sue Townsend a její Deníky Adriana Molea mi ho rozhodně víc zpestřily!
Pak také kniha, ke které se stále ráda vracím je Robin od Zdeny Frýbové. Je to tak moc vtipný a optimistický příběh, že mi vždy dodá dobrou náladu. (Ale jen první díl.)

jendahun

Celý život mne knihy ovlivňují.V každém období jsem hltal jiný žánr.
Nejvíc na mne zapůsobil v dětství Jefremov-jeho vize spravedlivé společnosti.Od té doby mám rád sci-fi a hltám je už skoro padesát let.Pevně na zem mne zase postavil E.M.Remarque a v poslední době Hessel.Když se mi zalíbil autor,sháněl jsem jeho knihy a snažil se přečíst všechno.V období puberty jsem hodně četl knihy o psychologii.Je těžké říct konkrétní knihu,možná dnes příručka Jak zašroubovat žárovku,Jak na auto atd…