hanny 2

Můžete mi charakterizovat,co je „presumpce neviny?“

Nejlepší odpověď
chudst

Presumpce neviny = plati, ze dany clovek je nevinny, dokud mu neprokazi opak.

Nekdo vykrade obchod – vsichni maji podezereni, ze to udelala nejaka dotycna osoba, ale nikdo nema konkretni dukaz. Plati tedy presumce neviny – osoba je nevinna.

Další odpovědi
arygnoc

presumpce = předpoklad.
presumpce neviny = předpoklad, že obviněný čin nespáchal, pokud se mu neprokáže opak. Těžičtě dokazování viny je na žalobci, obviněný nemusí dokazovat svoji nevinu (ta je právě předpokladem presumpce neviny daná)

Artepa

Nikoho nelze považovat za viného, dokud není pravomocný rozsudek o jeho vině. presumce neviny se vztahuje na všechny osoby, které jsou např. z něčeho obviněné, ale zatím nejsou pravomocně odsouzené, tak se na ně nedá ukazovat jako na viníky – laicky řečeno.